برای خرید این ماده نیاز به ارائه مجوز کتبی دارای مهر و سربرگ معتبر می باشد

سیانید سدیم یک ترکیب غیر آلی با فرمول NaCN است . جامدی سفید و حلال در آب است . سیانید دارای میل ترکیبی بالایی با فلزات است که منجر به خاصیت سمی بسیار بالای این نمک می شود . کاربرد اصلی آن در معدن کاری طلا است که در آن جا هم چنین از واکنش پذیری بالای آن به سمت فلزات مورد استفاده قرار می گیرد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های سیانید سدیم

سیانید سدیم و طلا

سیانید سدیم به طور کلی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند در صنعت معدن استفاده می شود . در این کاربرد از میل ترکیبی بالای طلا ( I ) با سیانید استفاده می شود که سبب تحریک فلز طلا به اکسیده شدن و حل شدن در حضور هوا ( اکسیژن ) و آب می شود و در نتیجه نمک سیانید طلا سدیم ( و هیدروکسید سدیم به وجود می آید :

 

4 Au + 8 NaCN + O2 + 2 H2O → 4 Na[Au(CN)2] + 4 NaOH

فرآیند مشابهی از سیانید پتاسیم ( KCN ، یک خویشاوند نزدیک سیانید سدیم ) به منظور تولید سیانید طلا پتاسیم (KAu(CN)2) استفاده می کند . روش های دیگر برای این روش استخراج وجود دارند .

 

ترکیبات سیانید

چندین ترکیب مهم شیمیایی از نظر تجاری از سیانید مشتق گرفته می شود از جمله کلرید سیانوریک ، کلرید سیانوژن و بسیاری از نیتریل ها . در سنتز آلی ، سیانید که در دسته ی نوکلئوفیل های قوی قرار می گیرد ، به منظور آماده سازی نیتریل ها به کار گرفته می شود که در بسیاری از مواد شیمیایی خاص دیده می شود ، از جمله مواد دارویی .

سیانید سدیم ، نظیر دیگر نمک های محلول سیانید ، در بین تمامی سموم شناخته شده ای قرار دارد که سریعا عمل می کنند . NaCN یک عامل جلوگیری کننده ی قوی از تنفس است و بر روی اکسیداز سیتوکروم داخل میتوکندری تاثیر می گذارد  وبنابراین انتقال الکترون را مسدود می کند . این امر منجر به کاهش متابولیسم و استفاده از اکسیژن می شود . سپس Lactic acidosis ( یک عارضه ی پزشکی که مشخصه های آن تجمع لاکتات در بدن است ) و به دنبال آن متابولیسم غیر هوازی رخ می دهد . یک مقدار اندک از این ماده در حد 200 تا 300 گرم می تواند کشنده باشد .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیانید سدیم مرک کد 106437 از کمپانی merck آلمان و نیز سیانید سدیم سیگما آلدریچ با کد CAS Number 143-33-9 موجودند

قیمت سیانید سدیم

برای اطلاع از قیمت سیانید سدیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.1 stars
   3.1 / 5 (4 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است