ارائه دهندگان این محصول 


سیانید سدیم یک ترکیب غیر آلی با فرمول NaCN است . جامدی سفید و حلال در آب است . سیانید دارای میل ترکیبی بالایی با فلزات است که منجر به خاصیت سمی بسیار بالای این نمک می شود . کاربرد اصلی آن در معدن کاری طلا است که در آن جا هم چنین از واکنش پذیری بالای آن به سمت فلزات مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربرد های سیانید سدیم

سیانید سدیم و طلا

سیانید سدیم به طور کلی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند در صنعت معدن استفاده می شود . در این کاربرد از میل ترکیبی بالای طلا ( I ) با سیانید استفاده می شود که سبب تحریک فلز طلا به اکسیده شدن و حل شدن در حضور هوا ( اکسیژن ) و آب می شود و در نتیجه نمک سیانید طلا سدیم ( و هیدروکسید سدیم به وجود می آید :

 

4 Au + 8 NaCN + O2 + 2 H2O → 4 Na[Au(CN)2] + 4 NaOH

فرآیند مشابهی از سیانید پتاسیم ( KCN ، یک خویشاوند نزدیک سیانید سدیم ) به منظور تولید سیانید طلا پتاسیم (KAu(CN)2) استفاده می کند . روش های دیگر برای این روش استخراج وجود دارند .

 

ترکیبات سیانید

چندین ترکیب مهم شیمیایی از نظر تجاری از سیانید مشتق گرفته می شود از جمله کلرید سیانوریک ، کلرید سیانوژن و بسیاری از نیتریل ها . در سنتز آلی ، سیانید که در دسته ی نوکلئوفیل های قوی قرار می گیرد ، به منظور آماده سازی نیتریل ها به کار گرفته می شود که در بسیاری از مواد شیمیایی خاص دیده می شود ، از جمله مواد دارویی .

سیانید سدیم ، نظیر دیگر نمک های محلول سیانید ، در بین تمامی سموم شناخته شده ای قرار دارد که سریعا عمل می کنند . NaCN یک عامل جلوگیری کننده ی قوی از تنفس است و بر روی اکسیداز سیتوکروم داخل میتوکندری تاثیر می گذارد  وبنابراین انتقال الکترون را مسدود می کند . این امر منجر به کاهش متابولیسم و استفاده از اکسیژن می شود . سپس Lactic acidosis ( یک عارضه ی پزشکی که مشخصه های آن تجمع لاکتات در بدن است ) و به دنبال آن متابولیسم غیر هوازی رخ می دهد . یک مقدار اندک از این ماده در حد 200 تا 300 گرم می تواند کشنده باشد .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیانید سدیم مرک کد 106437 از کمپانی merck آلمان و نیز سیانید سدیم سیگما آلدریچ با کد CAS Number 143-33-9 موجودند

قیمت سیانید سدیم ؛

برای اطلاع از قیمت سیانید سدیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است