سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات یک ترکیب ارگانو سولفور با فرمول NaS2CN(C2H5)2 است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

آماده سازی سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات

این نمک با تحت تاثیر قرار دادن دو سولفید کربن با دی اتیل آمین در حضور هیدروکسید سدیم به دست آورده می شود :

CS2 + HN(C2H5)2 + NaOH → NaS2CN(C2H5)2 + H2O

سایر دی تیو کربامات ها را می توان به شکل مشابه از آمین های نوع دوم یا دی سولفید کربن آماده کرد . آن ها به عنوان عامل های کی لیت کننده برای یون های فلزی انتقالی و به عنوان پیش ماده هایی برای آفت کش ها و معرف های ولکانیزاسیون استفاده می شود .

اکسیداسیون به دی سولفید تیورام

اکسیداسیون دی اتیل دی تیو کربامات سدیم باعث ایجاد دی سولفید می شود که دی سولفید تیورام ( Et = اتیل ) نیز نامیده می شود :

2 NaS2CNEt2 + I2 → Et2NC(S)S-SC(S)NEt2 + 2 NaI

این دی سولفید به عنوان یک داروی ضد الکل تحت برچسب Antabuse و دی سولفیرام نشانه گذاری می شود . کلریناسیون دی سولفید تیورام اشاره شده سبب ایجاد کلرید تیو کربامویل می شود .

پیوند لیگاندی

یون دی اتیل دی تیو کربامات سدیم به بسیاری از فلزات نرم تر از طریق دو اتم سولفور کی لیت می شود . سایر حالت های پیچیده ی اتصال نیز به چشم می خورند از جمله اتصال در قالب لیگاند تک دندانه و یک لیگاند اتصال دهنده با استفاده از یک یا هر دو اتم سولفور .

به دام انداختن چرخش رادیکال های اکسید نیتریک

کمپلکس های دی تیو کربامات با آهن یک یا روش های بسیار اندکی به منظور مطالعه ی شکل گیری رادیکال های اکسید نیتریک در مواد زیستی به دست می دهند . گرچه ، چرخه ی عمر اکسید نیتریک ( NO ) در بافت ها آن قدر کوتاه است تا امکان کشف این رادیکال ها توسط خودش باشد ، NO به سادگی با کمپلکس های دی تیو کربامات با آهن متصل می شود . کمپلکس شکل گرفته ی مونو نیتروسیل – آهن ( MNIC ) پایدار است و امکان کشف آن از طریق اسپکتروسکوپی EPR وجود دارد .

استفاده از سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات در سرطان

تاثیر دی اتیل دی تیو کربامات در کی لیت کردن جلوی متالو پروتئیناز را می گیرد ، که در عوض مانع از بین ماتریکس خارج سلولی می شود ، که گام اولیه در متاستاز سرطان و رگ زایی است .

سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات به عنوان آنتی اکسیدان

دی اتیل دی تیو کربامات جلوی سوپراکسید دیسموتاز را می گیرد که می تواند هم اثرات آنتی اکسیدانی و هم اکسیدانی بر روی سلول ها ، بسته به زمان به کار گیری ، داشته باشد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات ؛

برای اطلاع از قیمت سدیم دی اتیل دی تیو کاربامات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است