ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

سود سوز آور یا سدیم هیدروکسید یک ترکیب معدنی محسوب می شود . این ترکیب معدنی به شکل جامد است ، رنگ سفیدی دارد و یک باز فلزی بسیار سوز آور و نمک قلیایی سدیم به شمار می رود که به انواع مختلف گلوله ای ، ورقه ای ، دانه ای و محلول های از پیش آماده شده در غلظت های گوناگون موجود است . سدیم هیدروکسید تقریبا یک محلول اشباع شده ( بر اساس وزن ) 50 درصدی را با آب به وجود می آورد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

سدیم هیدروکسید توانایی حل شدن در آب ، اتانول و متانول را دارد . این قلیا آب شونده است و به آسانی رطوبت و دی اکسید کربن موجود در هوا را به خود جذب می کند . سود سوز آور در قسمت های گوناگون صنعتی استفاده می شود ، اکثرا به عنوان یک باز شیمیایی قدرتمند در ساخت خمیر کاغذ و کاغذ ، منسوجات ، آب نوشیدنی ، صابون ها و شوینده ها و هم چنین به عنوان برطرف کننده ی گرفتگی لوله ها . تولید آن در دنیا در سال 2004 تقریبا 60 میلیون تن ، در حالی که میزان تقاضا برای آن 51 میلیون تن بوده است .

جنبه های کاربردی سود سوز آور

سود سوز آور یک باز قوی محبوب است که در حوزه ی صنعت کاربرد های زیادی دارد . در حدود 56 درصد سود سوز آور به وجود آمده به وسیله ی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که 25 درصد آن به وسیله ی صنعت کاغذ استفاده می شود . سود سوز آور هم چنین در ساخت نمک های سدیم و شویند ها ، تنظیم pH  و سنتز های آلی به کار گرفته می شود . در فرایند بایر تولید آلومینیوم از آن استفاده می شود . معمولا مقادیر متنابهی از سدیم هیدروکسید به صورت یک محلول آبی جا به جا می شود ، به این علت که جا به جایی محلول های آن راحت تر و ارزان تر می باشد . سود سوز آور در مکان های متعددی که نیاز به افزایش میزان قلیایی بودن یک مخلوط یا خنثی کردن اسید ها باشد ، استفاده می شود .

سود سوز آور در صنعت نفت

به عنوان نمونه ، در صنعت نفت خام ، سود سوز آور به عنوان یک ماده ی افزونی به گل حفاری برای بالا بردن میزان قلیایی بودن سیستم های گل بنتونیت استفاده می شود تا ویسکوزیته گل بالا رود و هر نوع گاز اسیدی خنثی شود ( به عنوان نمونه سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن ) که ممکن است افراد در پیشرفت های حفاری با آن ها روبرو شوند .

نفت خام کیفیت پایین را می شود در معرض سود سوز آور قرار داد تا نا خالصی های گوگردی آن در فرآیندی به اسم شستشوی سوزش آور حذف شود . همان طور که در بالا اشاره شد ، سود سوز آور با اسید های ضعیف به عنوان مثال سولفید هیدروژن و مرکاپتان ها از خود واکنش نشان می دهد تا نمک های سدیمی غیر فرار که امکان حذف آن ها وجود دارد ، شکل گیرند . ضایعاتی که به وجود می آید خصوصیات سمی داشته و مدیریت آن مشکل است و در تعداد زیادی از کشور ها این فرآیند به همین دلیل ممنوع است . در سال 2006 ، شرکت ترافیگورا از این فرآیند استفاده و بعد از آن ضایعات را در آفریقا خالی کرد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سود سوز آور مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سود سوز آور سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سود سوز آور مرک

برای اطلاع از قیمت سدیم هیدروکسید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است