سولفات سدیم یک ترکیب معدنی با فرمول Na2SO4 و هم چنین چندین هیدرات مرتبط است . تمامی اشکال جامدات سفید رنگی بسیار حلال در آب هستند . با یک تولید سالانه 6 میلیون تن از این ترکیب ، دی کاهیدرات یک محصول شیمیایی مهم است . از آن به شکل بارزی در تولید پاک کننده و در فرایند کرافت خمیری کردن کاغذ استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های سولفات سدیم

صنعت کالا ها

با توجه به قیمت گذاری آمریکا در سال 1970 به ازای 30 دلار برای هر تن ، 6 تا حداکثر 90 دلار برای هر تن در کیفیت salt cake و 130 دلار برای گرید های بهتر ، سولفات سدیم یک ماده ی بسیار ارزان است . بیشترین استفاده از آن به عنوان صافی در شوینده های پودر رخت شویی خانگی است که تقریبا 50 % تولید جهانی را به خود اختصاص می دهد . این استفاده به عنوان یک محصول شوینده روز به روز دارد به سمت استفاده از شوینده های مایع یا متراکم کشیده می شود که حاوی سولفات سدیم نیستند .

ذخیره ی حرارتی

ظرفیت ذخیره سازی حرارتی بالای در تغییر فاز جامد به مایع ، و دمای مفید تغییر فاز 32 درجه ی سانتی گراد باعث می شود این ماده به خصوص برای ذخیره سازی گرمای خورشیدی با گرید کم برای بعدا رها سازی در کاربرد های گرم کردن فضای اطراف عالی باشد . در بعضی از کاربرد ها این ماده درون کاشی های حرارتی ادغام و درون یک فضای کوچک قرار داده می شود در حالی که در سایر کاربرد ها این نمک داخل سلول هایی قرار داده می شود که توسط آب گرم شده توسط انرژی خورشیدی احاطه می شوند .

کاربرد های مقیاس کوچک

در آزمایشگاه ، فرم بدون آب سولفات سدیم استفاده ی زیادی به عنوان یک معرف خشک کننده ی خنثی ، برای حذف باقی مانده های آب از محلول های آلی دارد . این ماده کارآمد تر به نسبت معرف مشابه یعنی سولفات منیزیم ولی با سرعت آهسته تری عمل می کند . تنها زیر دمای 30 درجه ی سانتی گراد موثر است ولی از آن می توان همراه طیفی از فلزات استفاده کرد چون از نظر شیمیایی نسبتا خنثی است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سولفات سدیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سولفات سدیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سولفات سدیم ؛

برای اطلاع از قیمت سدیم سولفات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است