چوب پنبه آزمایشگاهی یا مسدود کننده یک درب مخروطی شکل یا استوانه ای شکل است که راس آن بریده شده است و از آن برای مسدود سازی (مهر و موم کردن) ظروفی نظیر بطری، لوله یا ظروف استوانه ای شکل استفاده می شود. بر خلاف در پوش که ظرف را از بخش بیرونی بدون مسدود سازی حجم درونی محصور می سازد، یک چوب پنبه آزمایشگاهی اندکی درون ظرف فرو می رود تا نظیر یک درز گیر عمل کند.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع چوب پنبه
 

 

یک درز گیر شیشه ای اغلب اوقات “ground glass joint”، یک درز گیر پلاستیکی اغلب اوقات یک “چوب پنبه‎ی پلاستیکی” نامیده می شوند. چوب پنبه‎هایی که برای بطری های شراب استفاده می شوند به سادگی نام فقط چوب پنبه را دارند، حتی گاهی اوقات از ماده ی دیگری هم ساخته می شوند.

یک نمونه بسیار متداول امروزی از درز گیر، چوب پنبه‎ی بطری های شراب است. از چوب پنبه‎ها برای مسدود سازی سوراخ بشکه ی شراب استفاده می شود. دیگر چوب پنبه‎ها، به ویژه آن هایی که در بشکه های شیمیایی استفاده می شوند، ممکن است فلزی باشند یا از طریق بند کشی به داخل مکان مورد نظر پیچ شده باشند.

هم چنین از این اسم توسط مردان آمریکایی شمالی برای اشاره کردن به عادات یا فعالیت های هفتگی شان استفاده می شود.

چوب پنبه های پلاستیکی

در شیمی، چوب پنبه‎ها از پلاستیک سخت شده ساخته می شوند و مکررا در آزمایش های سطح دبیرستانی یا در بر پایی لوازم آزمایشگاهی در مقیاس کوچک که باید از گاز های غیر خورنده استفاده شود، مورد استفاده قرار می گیرند که چوب پنبه آزمایشگاهی می باشند. بعضی از چوب پنبه‎های مخصوص شیمی ممکن است هم چنین حاوی یک یا بیشتر از یک حفره باشند تا یک لوله ی شیشه ای یا قیف آزمایشگاهی را بتوان در میان آن درج کرد و به داخل ظرف دیگر یا قطعه ی دستگاه آزمایشگاهی دیگری برد. از چوب پنبه‎ی پلاستیکی می توان برای مهر و موم کردن یک بالن استفاده کرد چون ممکن است کاربران نیاز به مخلوط کردن مایعات با تکان دادن بالن داشته باشند یا این که محتوا باید درون بالن نگه داشته باشد و به بیرون نشت پیدا نکند. در تمامی این موارد، چوب پنبه آزمایشگاهی محیط آزمایش را مهر و موم شده نگه می دارد تا مایعات یا گاز ها نتوانند فرار کنند (یا وارد شوند). برای کاربرد هایی که در رابطه با پایداری مکانیکی و دمایی یا مقاومت حلالی نیاز بیشتری به چوب پنبه دارند ، درز گیر های شیشه ای و بست های استاندارد شده ترجیح داده می شوند.

درز گیر های سلیکونی برای بشکه های شراب بیشتر استفاده می شوند و تنوع بسیار دارند.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع چوب پنبه
 

 

قیمت چوب پنبه آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت چوب پنبه می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.3 stars
   4.3 / 5 (5 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است