ارائه دهندگان این محصول 


ساکاروز یا ساکارز یک کربوهیدرات طبیعی و متداول است که در بسیاری از گیاهان و قسمت های گیاهی دیده می شود . Saccharose یک اسم مطلق به طور کلی برای قند ها است ، به خصوص ساکاروز . این مولکول یک ترکیب دی ساکارید از گلوکز مونو ساکارید ها و فراکتوز با فرمول C12H22O11 است .

ساکاروز اغلب اوقات از نیشکر یا چغندر قند برای مصرف انسان استخراج و خالص سازی می شود . فرآیند های خالص سازی مدرن صنعتی قند اغلب اوقات شامل سفید کردن و کریستالی کردن می شود تا یک پودر شفاف ، بی بو و سفید با مزه ی شیرین از ساکارز خالص ، بدون ویتامین ها و مواد معدنی ، به وجود آید . این شکل خالص شده از ساکاروز به طور متداول به عنوان قند رو میزی یا فقط قند یاد می شود . به عنوان یک افزودنی در تولید غذا و مصرف غذا در سراسر جهان نقش مهمی ایفا می کند . در حدود 175 میلیون تن ساکارز در کل جهان در سال 2013 تولید شده است .

شیمی دان انگلیسی ویلیام میلر در سال 1857 اصطلاح ” ساکاروز ” را از کلمه ی فرانسوی ” sucre  ” ابداع و پسوند شیمیایی برای قند ها یعنی –ose را به آن اضافه کرد . اغلب اوقات در متن علمی از مخفف Suc برای مخفف ساکارز استفاده می شود .

سنتز و بیو سنتز ساکاروز

بیو سنتز ساکارز از طریق پیش ماده های گلوکز  UDP و فراکتوز 6 – فسفات صورت گرفته و توسط آنزیم سنتاز ساکارز – 6 فسفات کاتالیز می شود . انرژی برای این واکنش توسط تقسیم یوریدین دی فسفات ) UDP ) به دست می آید . ساکارز به صورت طبیعی در بسیاری از گیاهان و سیانو باکتری ها ولی نه دیگر ارگانیسم ها ، پیدا می شود . ساکارز به صورت طبیعی در بسیاری از گیاهان خوراکی به همراه فراکتوز مونو ساکارید پیدا می شود . در بسیاری از میوه ها ، نظیر آناناس و زردآلو ، قند اصلی ساکاروز است . در سایر میوه ها نظیر انگور و گلابی ها ، فراکتوز قندی اصلی است .

سنتز شیمیایی

گرچه ساکارز تقریبا به شکل ثابتی از منابع طبیعی جدا می شود ، سنتز شیمیایی آن ابتدا در سال 1953 توسط ریموند لومیکس صورت گرفت .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ساکاروز مرک کد 107653 و کد 107687 و کد 107651 از کمپانی merck آلمان و نیز ساکاروز سیگما آلدریچ با کد CAS Number 57-50-1 موجودند

قیمت ساکاروز

برای اطلاع از قیمت ساکارز می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است