پودر گوگرد یا سولفور یک عنصر شیمیایی با نماد S و عدد اتمی 16 است . این عنصر چندین بنیاد فراوان غیر فلزی است . تحت شرایط معمولی ، اتم های سولفور مولکول های 8 اتمی سیکلیک را با فرمول شیمیایی S8 شکل می دهند . پودر گوگرد عنصری یک جامد زرد رنگ روشن کریستالی در دمای اتاق است . به صورت شیمیایی ، پودر گوگرد با تمامی عناصر به استثنای طلا ، پلاتونیوم ، ایریدیوم ، نیتروژن ، تلوریوم ، ید و گاز های نجیب ، واکنش می دهد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

پودر گوگرد عنصری به صورت طبیعی به عنوان یک عنصر ظاهر می شود ( سولفور طبیعی ) ولی متداول ترین شکل آن به شکل های ترکیبی نظیر مواد معدنی سولفیدی و سولفاتی است . با توجه به فراوان بودن شکل طبیعی آن ، پودر گوگرد از دوران باستان شناخته شده است و در هند باستان ، یونان باستان ، چین و به کار گرفته می شده است . در انجیل ، گوگرد brimstone نامیده می شود . امروزه ، تقریبا تمامی سولفور عنصری به عنوان یک محصول فرعی حذف آلاینده های حاوی پودر گوگرد از گاز طبیعی و نفت خام ، تولید می شود . بیشترین استفاده ی تجاری این عنصر در تولید سولفوریک اسید برای کود های سولفاته و فسفاته و سایر فرآیند های شیمیایی است . عنصر سولفور در کبریت ها ، حشره کش ها و قارچ کش ها استفاده می شود . بسیاری از ترکیبات سولفوری بوی بدی نظیر راسو ، گریپ فروت گندیده و سیر به علت وجود ترکیبات ارگانو سولفور دارند . سولفید هیدروژن بوی مشخصی نظیر تخم مرغ گندیده و سایر فرآیند های زیستی دارد .

کاربرد پودر گوگرد

سولفوریک اسید

سولفور عنصری اساسا به عنوان یک پیش ماده برای سایر مواد شیمیایی استفاده می شود . تقریبا 85 % آن به سولفوریک اسید تبدیل می شود .

نقش زیستی

کوفاکتور های آلی و پروتئینی

گوگرد یک جزء اساسی در تمامی سلول های زنده است . هفتمین یا هشتمین عنصر فراوان در بدن از نظر وزن و تقریبا به فراوانی پتاسیم و اندکی بیشتر از سدیم و کلر است . بدن انسانی که 70 کیلوگرم وزن دارد حاوی حدودا 140 گرم سولفور است .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی پودر گوگرد مرک از کمپانی merck آلمان و نیز پودر گوگرد سیگما آلدریچ موجودند

قیمت پودر گوگرد ؛

برای اطلاع از قیمت گوگرد می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است