ارائه دهندگان این محصول 


سولفوریک اسید ( یا اسید سولفوریک ) یک اسید معدنی بسیار قوی و خورنده است که فرمول مولکولی H2SO4  و وزن مولکولی برابر با 98.079 g/mol دارد . این اسید رقیق و سوز آور ، به شکل مایعی چسبناک ، بدون رنگ تا اندکی زرد رنگ بوده که در آب در تمامی غلظت ها حل می شود . گاهی اوقات در حین تولید به منظور هشدار دادن به اشخاص در رابطه با خطر این اسید ، به رنگ قهوه ای تیره در آورده می شود . نام این اسید در گذشته روغن ویتریول بوده است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

سولفوریک اسید یک اسید دی پروتیک به شمار می رود که با توجه به غلظت هایی که دارد خصوصیات گوناگونی از خود بروز می دهد . بر روی دیگر مواد ، همانند با فلزات ، بافت های زنده یا حتی سنگ ها ، خاصیت خورندگی دارد که دلیل آن را به شکل کلی می شود به طبیعت قوی اسیدی بودنش ربط داد و اگر غلیظ باشد ، دارای خصوصیات اکسید کننده و دهیدرات کننده ی قوی است . غلظت بالای سولفوریک اسید می تواند به دنبال تماس با آن صدمه ی جدی وارد کند ، به این علت که نه تنها به دنبال هیدرولیز سبب سوزش شیمیایی می شود بلکه هم چنین از راه دهیدراسیون باعث سوختگی حرارتی از نوع ثانویه می شود . اگر سولفوریک اسید بر روی چشم ها پاشیده شود می تواند سبب کوری همیشگی و اگر خورده شود آسیب غیر قابل برگشت است . به هنگام جا به جایی این اسید بایستی نهایت احتیاط لازم را لحاظ کرد . علاوه بر این ، این اسید آب دوست است یعنی به سادگی بخار آب را از هوا جذب می کند .

خلوص سولفوریک اسید

گرچه سولفوریک اسید با خلوص 99% را می‎ توان ساخت ولی بعد از آن هدر رفتن SO3 در نقطه ی جوش سبب می شود غلظت به 98.3 درصد کم شود . خلوص 98 درصد به منظور نگه داری و انبار کردن پایداری بیشتری دارد و شکل معمول چیزی است که از آن به عنوان ” سولفوریک اسید غلیظ شده ” یاد می شود . سایر غلظت ها برای اهداف گوناگونی استفاده می شوند .

جنبه های کاربردی سولفوریک اسید

سولفوریک اسید یک ماده ی شیمیایی بسیار مهم محسوب می شود و در واقع تولید خوب سولفوریک اسید یک کشور شاخص خوبی برای قدرت صنعتی آن است . تولید جهانی این اسید در سال 2004 در حدود 200 میلیون تن بوده به شکلی که مطابق با قسمت های گوناگون جغرافیایی جهان به این صورت تقسیم می شود : آسیا 35 درصد ، آمریکای شمالی ( از جمله مکزیک ) 24 درصد ، آفریقا 11 درصد ، اروپای غربی 10 درصد ، اروپای شرقی و روسیه 10 درصد ، استرالیا و اقیانوسیه 7 درصد ، آمریکای جنوبی 7 درصد . اکثریت این مقدار ( در حدود 60 درصد ) به عنوان کود ، به ویژه سوپر فسفات ها ، فسفات آمونیوم و سولفات آمونیوم ، به کار گرفته می شود . در حدود 20 درصد در صنعت شیمی برای تولید شوینده ها ، چسب های صنعتی ، مواد رنگی و رنگرزی ، مواد دارویی ، کاتالیزرو های نفت خام ، حشره کش ها و ضد یخ ، آهار زنی کاغذ ، تصفیه ی آب استفاده می شود . در حدود 6 درصد استفاده ها در رابطه با رنگ دانه ها است از جمله رنگ ها ، لعاب ها ، جوهر های چاپ ، رنگ کردن کاغذ و لباس و سایر استفاده ها به کاربرد های گوناگون بر می گردد همانند با تولید مواد انفجاری ، سلوفان ، پارچه های ویسکوز و استات ، چرب کننده ها ، فلزات غیر آهنی و باتری ها  .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سولفوریک اسید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سولفوریک اسید سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت سولفوریک اسید

برای اطلاع از قیمت اسید سولفوریک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است