رک آزمایشگاهی یا جای لوله آزمایش ابزاری است که در آزمایشگاه برای نگه داشتن و انتقال لوله های آزمایش در طول آزمایش ها یا در حین بررسی محیط های کشت استفاده می شود . 

 

مشاهدۀ انواع رک سرسمپلر
 

 

 

در رک آزمایشگاهی هم چنین دیگر ابزار آزمایشگاهی نظیر پیپت ها و میله های همزن گذاشته می شود . رک های آزمایشگاهی ممکن است هم چنین به عنوان پایه های لوله آزمایش یاد شوند.

رک آزمایشگاهی از مواد مختلفی ساخته می شوند نظیر فلز ، پلاستیک و پلی پروپیلن که هر کدام به منظور خاصی و تحمل عناصر گوناگون نظیر گرمای بیش از حد و دما های زیر صفر ، به کار گرفته می شوند . ممکن است برای این ساخته شوند تا تنوعی از لوله های آزمایش با اندازه ی مختلف را در خود جا دهند و تعداد متفاوتی از لوله های آزمایش را هم زمان نگه دارند .

انواع مختلف رک آزمایشگاهی

 1. رک ها : پایه های لوله آزمایش از نوع سوکتی هستند که از چوب ، پلاستیک ، فلز ، چینی ساخته شده اند یا می توانند ساختار های بتنی باشند که کنار سینک آزمایشگاهی شما قرار گرفته اند .
 2. رک آزمایشگاهی اریب : بسته به طبیعت آزمایش ، ردیف اریبی از رک آزمایشگاهی توسط تجهیزات خاصی تنظیم می شود تا آزمایش یا عمل نگه داری صورت گیرد .
 3. سبد های آزمایشگاهی : دارای درپوش هایی که به یک طرف باز می شوند . دارای اندازه های مختلف و مقاومت نسبت به خوردگی یا حرارت دادن . از موادی نظیر آلومینیوم ، پلی پروپیلن و پلی اتیلن در ساخت آن ها استفاده می شود .
 4. رک های خشک کننده : مقاوم از نظر شیمیایی و در کنار هود آزمایشگاهی قرار می گیرند از پلی استایرن یا آلیاژ برنج ساخته شده اند و اغلب دارای گیره های دیواری هستند .
 5. رک های اکریلیک : قفسه های اکریلیکی شفافی که پایه های سفیدی دارند .
 6. رک های مرتبط با اهداف خاص : دارای در پوش و می توانند حرارت داده شوند .
 7. رک آزمایشگاهی میکرو پیپت : میکرو سانتریفیوژ لوله های آزمایش ; برای قرارگیری روی سکوی آزمایشگاه برای نگه داری بلند مدت
 8. رک های سانتریفیوژ : رک هایی که برای اهداف خاصی از فلز یا شیشه یا پلاستیک بسیار مقاوم ساخته می شوند تا حرکت دایره ای با سرعت بالا را در طول روش های آزمایشگاهی به کار گیری سانتریفیوژ تحمل کنند .
 9. براکت ها ( bracket ) : حمل و نقل آسان ، اکثرا از پلاستیک ساخته شده اند . برای نگه داری لوله های آزمایش بسیار در موقعیت معکوس یا به سمت بالا در طول آزمایش ، حمل و نقل یا نگه داری به کار گرفته می شوند .
 10. پایه ی لوله آزمایش بشر آزمایشگاه شیمی : پایه ای که برای هدف خاصی در طول آزمایش های شیمی که شامل دمای بالا و تغییر فشار زیاد هستند ، به کار گرفته می شود .
 11. گیره های لوله ی آزمایش : لوله آزمایش را می توان در یک موقعیت اریب خاص به منظور کشت میکروب یا آزمایش های بیوشیمیایی قرار داد .
 12. پایه های لوله آزمایش ویژه : آزمایش های خاص آزمایشگاهی نظیر ELISA ، Drug Screen و غیره شامل کد گذاری رنگی ، چندین لوله ی آزمایش با اندازه و رنگ های مختلف می شوند .
 13. پایه های جدا شدنی / در چند سطح : آزمایش های بسیار خاص نیاز به این تجهیزات دارند .

 

 

مشاهدۀ انواع رک سرسمپلر
 

 

 

قیمت رک آزمایشگاهی 

برای اطلاع از قیمت جای لوله آزمایش می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است