ارائه دهندگان این محصول 


کلرید قلع ( II ) که با نام کلرید استانوس نیز شناخته می شود ، یک جامد شفاف سفید با فرمول SnCl2 است . کلرید قلع یک دی هیدرات پایدار شکل می دهد ولی محلول های آبی تمایل به هیدرولیز شدن ، به ویژه اگر داغ باشند ، دارند . SnCl2 به مقدار زیادی به عنوان یک عامل کاهنده ( در محلول اسیدی ) استفاده می شود ، و در حمام های الکترولیتیک برای قلع کاری . کلرید ( II ) قلع را نباید با سایر کلرید های قلع اشتباه گرفت یعنی کلرید قلع ( IV ) یا کلرید استانیک ( SnCI4 ) .

کلرید قلع ( IV ) که با نام تترا کلرید یا کلرید استانیک نیز شناخته می شود یک ترکیب غیر آلی با فرمول SnCl4 است . در دمای اتاق مایعی بی رنگ است که به دنبال تماس با هوا دود می کند و یک بوی آزار دهنده به وجود می آورد . از آن به عنوان پیش ماده ای برای سایر ترکیبات قلع استفاده می شود . ابتدا کشف آن توسط آندراس لیباویوس ( 1550 تا 1616 ) صورت گرفت و با نام spiritus fumans libavii شناخته می شده است .

کاربرد کلرید قلع

کاربرد اصلی کلرید قلع به عنوان یک پیش ماده برای ترکیبات اورگانوتین است که به منظور کاتالیز و پایدارساز های پلیمری استفاده می شود . از آن می توان در یک فرآیند سل – ژل به منظور آماده سازی روکش های SnO2 ( به عنوان مثال برای سخت کردن شیشه ) استفاده کرد، از طرف دیگر نانو کریستال های SnO2 را می توان به واسطه ی تصفیه های این روش تولید کرد .

یک محلول قلع ( II ) کلرید حاوی اندکی هیدرو کلریک اسید برای قلع کاری فولاد ، برای ساخت قوطی های حلبی ، استفاده می شود . یک پتانسیل الکتریکی به کار گرفته می شود و فلز قلع در کاتد توسط الکترولیز شکل می گیرد .

قلع ( II ) کلرید به عنوان یک تثبیت کننده در رنگرزی منسوجات به کار گرفته می شود چون با بعضی از رنگ ها به عنوان مثال کوشینیل رنگ روشنی ایجاد می کند . این تثبیت کننده هم چنین به تنهایی برای افزایش وزن ابریشم مورده استفاده قرار می گرفته است .

از آن به عنوان کاتالیزوری برای تولید اسید پلی اکتیک پلاستیک ( PLA ) استفاده می شود .

هم چنین از آن به عنوان کاتالیزوری بین استون و پروکسید هیدروژن به منظور شکل دادن فرم تترامری پروکسید استون استفاده می شود .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید قلع مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید قلع سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلرید قلع ؛

برای اطلاع از قیمت کلرید قلع می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است