ارائه دهندگان این محصول 


کلرید قلع ( II ) که با نام کلرید استانوس نیز شناخته می شود ، یک جامد شفاف سفید با فرمول SnCl2 است . کلرید قلع یک دی هیدرات پایدار شکل می دهد ولی محلول های آبی تمایل به هیدرولیز شدن ، به ویژه اگر داغ باشند ، دارند . SnCl2 به مقدار زیادی به عنوان یک عامل کاهنده ( در محلول اسیدی ) استفاده می شود ، و در حمام های الکترولیتیک برای قلع کاری . کلرید ( II ) قلع را نباید با سایر کلرید های قلع اشتباه گرفت یعنی کلرید قلع ( IV ) یا کلرید استانیک ( SnCI4 ) .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کلرید قلع ( IV ) که با نام تترا کلرید یا کلرید استانیک نیز شناخته می شود یک ترکیب غیر آلی با فرمول SnCl4 است . در دمای اتاق مایعی بی رنگ است که به دنبال تماس با هوا دود می کند و یک بوی آزار دهنده به وجود می آورد . از آن به عنوان پیش ماده ای برای سایر ترکیبات قلع استفاده می شود . ابتدا کشف آن توسط آندراس لیباویوس ( 1550 تا 1616 ) صورت گرفت و با نام spiritus fumans libavii شناخته می شده است .

کاربرد کلرید قلع

کاربرد اصلی کلرید قلع به عنوان یک پیش ماده برای ترکیبات اورگانوتین است که به منظور کاتالیز و پایدارساز های پلیمری استفاده می شود . از آن می توان در یک فرآیند سل – ژل به منظور آماده سازی روکش های SnO2 ( به عنوان مثال برای سخت کردن شیشه ) استفاده کرد، از طرف دیگر نانو کریستال های SnO2 را می توان به واسطه ی تصفیه های این روش تولید کرد .

یک محلول قلع ( II ) کلرید حاوی اندکی هیدرو کلریک اسید برای قلع کاری فولاد ، برای ساخت قوطی های حلبی ، استفاده می شود . یک پتانسیل الکتریکی به کار گرفته می شود و فلز قلع در کاتد توسط الکترولیز شکل می گیرد .

قلع ( II ) کلرید به عنوان یک تثبیت کننده در رنگرزی منسوجات به کار گرفته می شود چون با بعضی از رنگ ها به عنوان مثال کوشینیل رنگ روشنی ایجاد می کند . این تثبیت کننده هم چنین به تنهایی برای افزایش وزن ابریشم مورده استفاده قرار می گرفته است .

از آن به عنوان کاتالیزوری برای تولید اسید پلی اکتیک پلاستیک ( PLA ) استفاده می شود .

هم چنین از آن به عنوان کاتالیزوری بین استون و پروکسید هیدروژن به منظور شکل دادن فرم تترامری پروکسید استون استفاده می شود .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید قلع مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید قلع سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلرید قلع

برای اطلاع از قیمت کلرید قلع می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است