ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

تولوئن که در گذشته با نام تولوئول نیز شناخته می شده است یک مایع غیر محلول در آب ، بی رنگ است که بویی شبیه به تینر های رنگ دارد . این ماده شیمیایی مشتق گرفته شده از بنزن است که از یک گروهCH3 متصل به یک گروه فنیل شکل گرفته است . بنابراین ، نام اصولی IUPAC آن متیل بنزن است . تولوئن یک هیدروکربن آروماتیک به شمار می رود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

این ماده شیمیایی به مقدار فراوانی به عنوان یک ماده ی خام صنعتی و یک حلال مورد استفاده قرار می گیرد . همانند با دیگر حلال ها ، تولوئن معمولا به عنوان یک داروی استنشاقی به دلیل ویژگی های سم زدایی که دارد استفاده می شود ، با آن که استنشاق تولوئن پتانسیل این را دارد که علت آسیب شدید عصبی شود . تولوئن حلال آلی با اهمیتی است . اهمیت اقتصادی آن مورد توجه است : در سال 2013 ، در آمد حاصل از فروش این ترکیب شیمیایی 24.5 میلیارد دلار آمریکا بوده است . واکنش های تولوئن به عنوان یک هیدروکربن آروماتیک نرمال به طرف واکنش های جانشینی آروماتیک الکتروفیلی ( الکترون دوستی ) است . با داشتن خصوصیات بیشتر در رابطه با رها کردن الکترون گروه متیل در برابر هیدروژن ،  این ترکیب شیمیایی در مقایسه با بنزن نسبت به الکتروفیل ها واکنشی بیشتری از خود نشان می دهد . تولوئول متحمل سولفوناسیون به سبب شکل دادن اسید p-toluenesulfonic و کلریناسیون توسط Cl2 در حضور FeCl3 به منظور دادن ایزومر های ارتو و پارا به کلروتولوئن می شود .

مهیا سازی آزمایشگاهی تولوئن

تولید تولوئن به شکل صنعتی آن قدر قیمت کمی دارد که در آزمایشگاه ساخته نمی شود . به شکل کلی تولوئن را می شود توسط راه های گوناگونی ایجاد کرد . به عنوان نمونه ، گرچه تنها از جنبه ی آموزشی ، بنزین با متل کلرید در حضور یک اسید لوئیس همانند با کلرید آلومینیوم واکنش می دهد تا تولوئن به وجود آید :

C6H5H + CH3Cl → C6H5CH3 + HCl

چنین واکنش هایی به واسطه ی عمل پلی متیلاسیون پیچیده می شوند به این خاطر که این ماده شیمیایی در مقایسه با بنزن بیشتر مستعد متحمل شدن عمل آلکیلاسیون است .

در آزمایشگاه ، این ماده شیمیایی به عنوان یک حلال برای مواد نانوی کربنی ، از جمله نانو لوله ها و فلورسانس استفاده می شود و از آن هم چنین می شود به عنوان یک شاخص فولرن استفاده کرد . رنگ محلول تولوئن C60 به رنگ ارغوانی روشن است .

این ماده شیمیایی به عنوان یک سیمان برای کیت های پلی استرین ( توسط حل کردن سطوح و سپس جوش دادن آن ها ) به کار گرفته می شود به این سبب که با دقت بسیار می تواند به وسیله ی قلم مو استفاده می شود و هیچ گونه توده ی چسبنده ای را در بر ندارد .

این ترکیب شیمیایی را می شود به منظور باز کردن سلول های قرمز خون برای استخراج هموگلوبین در آزمایش های بیوشیمی استفاده کرد .

این ماده شیمیایی هم چنین به عنوان یک خنک کننده به دلیل خصوصیات های خوب انتقال حرارتی که دارد در دام های سرد سدیم استفاده شده در چرخه های سیستم راکتور هسته ای ، به کار گرفته می شود .

این ترکیب شیمیایی هم چنین در فرآیند حذف کردن کوکائین از برگ های کوکا در تولید عصاره ی کوکا کولا استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی تولوئن  مرک از کمپانی merck آلمان و نیزتولوئن  سیگما آلدریچ موجودند

قیمت تولوئن

برای اطلاع از قیمت تولوئن  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است