نام دیگر دماسنج الکلی ، دماسنج اسپریت است و همانند با دماسنج جیوه ای است و عملکردی مشابه با آن دارد . این دماسنج در سال 1654 به وسیله ی شخصی به اسم فردیناندو مدیسی اختراع شد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج
 

 

 

ساختار دماسنج الکلی

دماسنج الکلی یک حباب حاوی مایع آلی ، لوله ی مویینه متصل به آن و یک حباب بزرگ در بالا دارد . فضای بالای مایع آلی ترکیبی از نیتروژن و بخار مایع است . برای محدوده ی دمایی که با آن می شود کار کرد ، بخش مقعر سطح مایع در لوله ی مویینه قرار گرفته است و با بالا بردن دما و انبساط حجم مایع ، سطح آن به بالای لوله ی مویینه می رسد . موقعیت سطح مایع در لوله ی مویینه نشان دهنده ی وضعیت دما است که با ملاحظه ی مقیاس درج شده در شیشه می شود به درجه ی آن پی برد . از مایعات آلی خالص شامل اتانول ، تولوئن ، کروزن و استات ایزوآمیل با توجه به کارخانه ی تولید کننده ی دماسنج الکلی و محدوده ی دمایی استفاده می شود . این مایع ها ساختاری شفاف دارند و به منظور داشتن دیدی بهتر ، موادی به رنگ آبی یا قرمز به آن ها افزوده می شود . نصف شیشه را که لوله ی مویینه در آن قرار دارد سفید یا زرد می کنند تا زمینه ای به منظور خواندن آسان و دقیق دما به دست آید .

حداکثر درجه در دماسنج الکلی نقطه ی جوش مایعی به شمار می رود که به کار گرفته شده است . اگر از اتانول استفاده شده باشد حداکثر دما 78 درجه ی سلسیوس و حداقل -117 درجه ی سلسیوس خواهد بود و مناسب به منظور اندازه گرفتن دمای بدن و هم چنین دمای روز و شب است . در دماسنج الکلی اتانول به کار گرفته می شود ، به علت ارزان بودن آن و در صورت شکستن خطر کمتری به وجود می آورد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج
 

 

 

قیمت دماسنج الکلی

برای اطلاع از قیمت ترمومتر الکلی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.3 stars
   3.3 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است