تست خمش توسط دستگاه تست خمش روشی برای اندازه گیری سفتی و به دست آوردن ویژگی های مواد خاصی است . تست های خمش برای انعطاف پذیری راهی ساده برای ارزیابی کیفیت مواد بر اساس قابلیت آن ها در قبال شکستن یا دیگر نا هنجاری های سطحی در طول یک خم شدگی مداوم فراهم می کنند . در موارد خاصی تست خمش را می توان برای تعیین قدرت کشش به کار برد .

تست های خمش در مواد شکننده و فنری شکل متداول هستند نظیر :

 • بتن / سنگ
 • چوب / پلاستیک
 • شیشه / سرامیک
 • فلزات و مواد پردازش یافته ی متالورژی پودر

این تست که توسط دستگاه تست خمش انجام می شود، یک تست کیفی ارزان و ساده است که می توان آن را به منظور ارزیابی هم تورق و هم سالم بودن مواد به کار برد . از آن اغلب اوقات به منظور تست کنترل کیفی لولا های جوش کاری شده ی لب به لب ، با توجه به مزیت ساده بودن هم قطعات و هم تجهیزات تست استفاده می شود .

تجهیزات تست ارزان قیمتی مورد نیاز است ، نمونه های تست به آسانی استفاده می شوند و اگر نیاز باشد تست را می توان روی کف مغازه به عنوان یک تست کنترل کیفیت برای مطمئن شدن از دوام در تولید ، انجام داد .

تست خمش هدایت شده توسط دستگاه تست خمش در جوش کاری محبوب است . از آن به منظور تعیین میزان محکمی یک جوش بعد از ایجاد استفاده می شود . یک دستگاه خاص به منظور تست خمش هدایت شده به کار گرفته می شود . ماده باید تا یک زاویه ی خاصی ، نظیر 180 درجه ، بدون آشکار شدن هر گونه شکستگی ، خم شود . اگر چنین چیزی رخ دهد ، جوش از پس تست بر آمده است . زمان انجام این تست ها هیچ گونه برگشت نیروی خمشی به کار گرفته نمی شود .

انواع تست های خمش توسط دستگاه تست خمش شامل موارد زیر می شود :

 • هدایت شده
 • نیمه هدایت شده
 • آزاد
 • تست خمش و هموار

هیچ اصطلاح استاندارد شده ای برای گزارش نتایج تست خمش توسط دستگاه تست خمش برای دسته های وسیعی از مواد وجود ندارد ولی در عوض اصطلاحات خاصی وجود دارند که در رابطه با تست خمش برای انواع خاصی از مواد به کار گرفته می شود . به عنوان مثال ، یک تست خمش توسط دستگاه تست خمش برای تورق جوش ها به شکل ASTM E – 190 بیان می شود .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید