بیو راکتور برای این ساخته شده است که یک محیط فعال از نظر زیستی را حمایت کند. یک بیو راکتور محیطی است راکتوری است که در آن یک فرایند شیمیایی انجام گرفته که ارگانیسم ها یا مواد فعال از نظر بیوشیمیایی را که از این ارگانیستم ها منشاء گرفته اند در بر می گیرد. فرایندهایی که در بیو راکتور انجام می شود هم می تواند هوازی و یا غیر هوازی باشد. شکل راکتورهای زیستی معمولا استوانه ای می باشد و اندازه ی آنها متغیر و از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

این راکتور می تواند به یک دستگاه یا سیستمی اشاره داشته باشد که از آنها در زمینه کشت سلولی برای سلول ها یا بافت ها استفاده می شود. استفاده از این دستگاه ها در مهندسی بافت یا مهندسی بیوشیمیایی نیازمند به توسعه دارد.

چند نوع بیو راکتور داریم؟

 فوتو بیو راکتور

فوتو بیو راکتور یا همان Photo Bio Reactor یک نوع از بیو راکتور است که از منابع نوری استفاده می کند. در مجموع هر ظرفی که شفاف باشد را میتوان یک فوتو بیو راکتور نامید، اگرچه این نام را بیشتر برای یک سیستم بسته استفاده می کنند و متضاد آن یک مخزن باز یا تالاب می باشد.

استفاده در تصفیه ی فاضلاب

نوعی از راکتورهای زیستی هستند که برای تصفیه ی فاضلاب و گنداب استفاده می شوند. موثرترین شکل این سیستم ها، یک منبع جریان آزاد وجود دارد، یعنی محیطی خنثی از نظر شیمیایی است که بعنوان محلی برای تجزیه ی باکتری به فاضلاب خام عمل می کند. نمونه هایی از این راکتورهای زیستی اغلب دارای مخزن های متوالی، مجزا و یک مجزاکننده یا سیلکون برای افزایش سرعت بخشیدن جداسازی آب و جامدهای زیستی می باشند.

بیو راکتور با قابلیت هم زدن در بالا و پایین

همزن هایی وجود دارند که به صورت همه جانبه در بالا و پایین آشتفگی ایجاد کرده و برای جلوگیری از تنش برشی سلول ها مفید هستند. به جای همزن سنتی پروانه ای از این همزن ها استفاده کرده که نیاز به یک موتور گردان و کوپلینگ مغناطیسی دارد. حرکت عمودی این همزن که به سمت بالا و پایین می باشد، توسط یک موتور ایجاد می شود، به همراه یک پوسته ی ارزان استریل شده که باعث عدم تشکیل گرداب می شود و مخلوطی عالی بوجود می آورد.

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است