لیست شرکت های ارائه دهنده ی چراغ بونزن


 با ذکر نام شرکت میهن آزما به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ میهن آزما برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت میهن آزما به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ میهن آزما برخوردار شوید 

 

چراغ بونزن که به  افتخار روبرت بونزن نام گذاری شده است ، یک قطعه ی آزمایشگاهی متداول است که یک شعله ی باز گازی ایجاد می کند که از آن برای گرم کردن ، استریل کردن یا احتراق استفاده می شود. این گاز می تواند گازی طبیعی ( که اساسا متان است ) باشد یا یک گاز پترولئوم گداخته شده نظیر بوتان ، پروپان یا مخلوطی از هر دو.
سر شیر این دستگاه به یک لوله ی گاز روی یک میز کار آزمایشگاهی با لوله ی پلاستیکی متصل شده است. متداول ترین روش های روشن کردن چراغ بونزن استفاده از یک کبریت یا فندک است.
مقدار هوای مخلوط شده با جریان گاز بر کامل شدن واکنش احتراق در چراغ بونزن تاثیر می گذارد. هوای کم ، واکنش ناقص و در نتیجه خنک تری را نتیجه می دهد ، در حالیکه جریان گازی که به خوبی با هوا ترکیب شده باشد اکسیژن را در مقدار یک اکی مولار فراهم می کند و بنابراین واکنش کامل و داغ تر می شود. جریان هوا را می توان با باز و بسته کردن منفذ هایی که در پایه ی لوله قرار دارند کنترل کرد، مشابه عملی که برای خفگی در کاربراتور انجام می شود. اگر دریچه ای که در انتهای لوله قرار گرفته است طوری تنظیم شود که هوای بیشتری با گاز قبل از احتراق ترکیب شود ، شعله داغ تر می سوزد ، و در نتیجه رنگ آبی تری به خود می گیرد. اگر منافذ بسته باشند ، گاز تنها با هوای جاری در نقطه ی احتراق ترکیب می شود یعنی هوایی که بعد از احتراق از بالای لوله خارج می شود. این امر باعث ایجاد یک واکنش ناقص می شود و شعله ی خنک تر و دارای رنگ زرد روشن تر ایجاد می شود که اغلب با نام ” شعله ی امن ” یا ” شعله ی فروزان ” از آن یاد می شود. شعله ی زرد به این دلیل فروزان است که اجزای دوده ای کوچکی که در شعله قرار دارند برای  برافروختگی گرم می شوند. شعله ی زرد چون یک لایه کربن بر روی هر چیزی که در حال گرم کردن آن است ایجاد می کند ” کثیف ” فرض می شود. زمانی که چراغ بونزن برای ایجاد شعله ی آبی و داغ تنظیم می شود ، می تواند شعله ای ایجاد کند که در پس زمینه تقریبا نامرئی باشد. داغ ترین قسمت شعله در چراغ بونزن نوک داخلی آن است ، در حالیکه خنک ترین آن کل شعله ی داخلی است.
این چراغ بونزن اغلب اوقات روی یک زیر چراغی عایق در برابر گرما که از سطح میز کار آزمایشگاهی آن را محافظت می کند ، قرار می گیرد.

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاهتان را بنویسید