کالریمتر یک شیء استفاده شده برای کالریمتری یا فرآیند اندازه گیری گرمای واکنش های شیمیایی یا تغییرات فیزیکی و همچنین ظرفیت گرمایی است. کالری متر های روبشی تفاضلی ، میکرو کالری متر های ایزوترمال (هم دما ) ، کالری متر های تیتراسیون و کالریمتر های افزایش دهنده ی آهنگ واکنش متداول ترین انواع کالری متر هستند. یک کالریمتر ساده فقط از یک دماسنج متصل به یک ظرف فلزی پر از آب تشکیل شده است که در بالای یک محفظه ی احتراق به حالت معلق قرار دارد.

برای پیدا کردن تغییر آنتالپی در هر مول از ماده ی A در یک واکنش بین دو ماده ی A و B ، این دو ماده به یک کالری متر اضافه می شوند و دما های اولیه و پایانی ( قبل از شروع واکنش و بعد از پایان آن ) یادداشت می شوند. با ضرب کردن تغییر دما در جرم و ظرفیت های گرمایی ویژه ی مواد ، مقدار انرژی خارج شده یا جذب شده در طول واکنش مشخص می شود. با تقسیم کردن تغییر انرژی بر تعداد مول هایی که از ماده ی A در واکنش حضور داشتند، تغییرات آنتالپی واکنش به دست آورده می شوند. از این روش اساسا در آموزش های آکادمیک برای توضیح تئوری کالری متری استفاده می شود. میزان گرمایی که توسط محفظه از بین می ‌رود و یا ظرفیت گرمایی ترمومتر و محفظه ی آن را در نظر نمی ‌گیرند.

کالریمتر آدیاباتیک ( بی در رو )

یک کالریمتر آدیاباتیک کالری متری است که برای بررسی یک واکنش خارج از کنترل استفاده می شود. از آنجایی که کالری متر در یک محیط آدیاباتیک به کار گرفته می شود ، هر گونه گرمای تولید شده توسط نمونه ماده ی تحت آزمایش باعث می شود که نمونه دما را افزایش دهد و بنابراین باعث به جلو راندن و تحریک واکنش شود.

کالری متر واکنشی

یک کالی متر واکنشی کالری متری است که در آن یک واکنش شمیایی در یک ظرف مجزای محصور شده شروع می شود. گرما های واکنش و گرمای کلی به دست آورده شده توسط یکپارچه سازی جریان گرمایی در برابر زمان اندازه گیری می شوند.

کالریمتر بمبی

یک کالری متر بمبی نوعی کالریمتر حجم دایمی است که در اندازه گیری گرمای احتراقی یک واکنش خاص استفاده می شود. کالریمتر های بمبی باید فشار زیادی را در کالریمتر همزمان با اندازه گیری واکنش تحمل کنند.

 

قیمت کالریمتر

برای اطلاع از قیمت کالریمتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 2.8 stars
   2.8 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است