رنگ آمیزی  به وسیله لوازم رنگ آمیزی بافت یک تکنیک کمک کننده در بررسی میکروسکوپی نمونه ها برای بالا بردن میزان کنتراست در تصویر میکروسکوپی است .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات لوازم رنگ آمیزی بافت

 

 

در لوازم رنگ آمیزی بافت ، رنگ ها به دفعات در زیست شناسی و پزشکی به منظور برجسته سازی ساختار های بافت های زیستی به منظور مشاهده ی آن ها ، اغلب اوقات با کمک میکروسکوپ های مختلف ، به کار گرفته می شوند . از رنگ ها ممکن است به منظور مشخص سازی و بررسی بافت های حجیم ( به عنوان مثال مشخص سازی فیبر های عضلانی یا بافت اتصالی ) ، جمعیت های سلولی ( به عنوان نمونه دسته بندی سلول های مختلف خونی ) یا ارگانل ها در تک تک سلول ها ، استفاده کرد .

در بیوشیمی رنگ آمیزی شامل اضافه کردن یک رنگ خاص ( مختص DNA ، پروتئین ها ، لیپید ها ، کربوهیدرات ها ) به یک سوبسترا به منظور تعیین کیفیت یا کمیت حضور یک ترکیب خاص می شود . رنگ آمیزی و نشانه گذاری فلورسانت می توانند در جهت اهداف مشابهی به کار گرفته شوند . از رنگ آمیزی زیستی هم چنین برای نشانه گذاری سلول ها در فلو سایتومتری و یا به منظور علامت گذاری پروتئین ها یا نوکلئیک اسید ها در ژل الکتروفورز استفاده می شود .
رنگ آمیزی به وسیله ی لوازم رنگ آمیزی بافت عبارت است از رنگ آمیزی با تنها یک رنگ می باشد . انواع مختلفی از رنگ آمیزی چند گانه وجود دارد که بسیاری از آن ها نمونه هایی از رنگ آمیزی تمایزی ، رنگ آمیزی متقابل یا هر دوی آن ها هستند که شامل رنگ آمیزی دوتایی یا سه تایی می شوند .
رنگ آمیزی محدود به مواد زیستی نیست چون از آن می توان به منظور مطالعه ی ریخت شناسی سایر مواد به عنوان مثال ساختار های صفحه ای پلیمر های نیمه کریستالینی یا ساختار های بلاک کوپلیمر استفاده کرد .

رنگ پذیری بافت ها توسط لوازم رنگ آمیزی بافت

بافت هایی که رنگ ها از لوازم رنگ آمیزی بافت جذب می کنند کروماتیک نامیده می شوند . کروموزوم ها به این صورت نام گذاری شدند چون یک رنگ بنفش را توانستند به خود جذب کنند .
میل ترکیبی مثبت برای یک رنگ خاص ممکن است با استفاده از پسوند فیلیک (philic ) مشخص شود . به عنوان مثال ، بافت هایی که با یک رنگ لاجوردی رنگ آمیزی می شوند ممکن است با نام آزروفیلیک نام گذاری شوند ( آزرو به معنای لاجوردی است ) . چنین چیزی باعث می شود خصوصیات رنگ آمیزی مواد بهتر بیان شود ، به عنوان مثال اسیدوفیلیک ( acidophilic ) برای بافت هایی به کار گرفته می شود که با رنگ های اسیدی رنگ می شوند ( بارز ترین این رنگ ها ائوسین است ) ، بازوفیلیک ( basophilic ) به بافت هایی اشاره دارد که از رنگ های بازی برای رنگ آمیزی آن ها استفاده می شود و آموفیلیک اشاره به استفاده از رنگ اسیدی یا بازی دارد . در مقابل ، بافت های کروموفوبیک رنگ های رنگی را به سهولت به خود جذب نمی کنند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات لوازم رنگ آمیزی بافت

 

قیمت لوازم رنگ آمیزی بافت

برای اطلاع از قیمت لوازم رنگ آمیزی بافت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است