نگهداری مواد شیمیایی شامل استفاده از یک کمد یا کابینت نگهداری مواد شیمیایی می شود . کابینت نگهداری مواد شیمیایی به منظور نگهداری امن از مواد شیمیایی در آزمایشگاه به کار گرفته می شود . این کابینت ها از مواد مقاوم به آتش ( فولاد ) ساخته می شوند و دارای یک سینی فولادی در صورت ریختن مواد هستند .

مواد مشابه به همراه مواد مشابه دیگر در این کابینت نگهداری مواد شیمیایی نگهداری می شوند . ظروف شکستنی ، به ویژه مایعات زیر جامدات برای جلوگیری از نشت کردن نگه داشته می شوند . بیشتر از 250 لیتر مایعات اشتعال پذیر را نمی توان در کابینت نگهداری از مواد شیمیایی نگه داشت و هرگز نباید آن ها را به همراه عامل های اکسیداز کننده یا هر نوع حلال ناسازگار دیگر ، نگهداری کرد . واحد های نگهداری از مواد شیمیایی باید یک منطقه ی با دسترسی محدود شده باشد و تنها به کارکنان دارای شرایط و آموزش دیده اجازه ی ورود داد تا خطر بروز حوادث کاهش یابد . مورد آخر این که ، محل آن ها باید دور از منابع احتراق باشد و راهرو ها نباید مسدود شده باشند .

کابینت نگهداری مواد شیمیایی علاوه بر فراهم سازی محیطی مناسب برای نگهداری از بطری ها ، ارلن ها ، از افرادی که در آزمایشگاه کار می کنند در برابر استنشاق مواد فرار خطرناک زیستی و شیمیایی محافظت می کند و جلوی آلودگی تقاطعی را می گیرند . از کابینت نگهداری مواد شیمیایی در آزمایشگاه های آموزشی ، صنعتی و طبی استفاده می شود و می توانند به شکل های مختلف از جمع و جور برای استفاده روی میز باشند تا واحد های آزاد ( بدون متصل به ساختاری دیگر ) با ظرفیت ذخیره سازی 240 لیتر .

گزینه های کابینت نگهداری مواد شیمیایی شامل واحد های بی کانال ( اغلب اوقات با استفاده از تکنولوژی فیلتراسیون کربن یا زغال چوب ) ، یعنی آن هایی شود که می توانند به یک سیستم خارج کننده ی بخار ( یا دود ) متصل باشند ، یا واحد های دارای یک فن داخلی و سیستم فیلتر که جلوی نیاز به کانال کشی را می گیرد . کابینت هایی که مخصوص نگهداری مواد خورنده یا اسیدی طراحی شده اند اغلب اوقات به طور کامل جوش کاری درزی شده اند و دارای سینی های مخصوص ریزش مایعات در انتها و در هایی هستند که ریزش مایع به بیرون راه پیدا نمی کند . کابینت های ساخته شده مخصوص مواد اشتعال پذیر از مواد مقاوم به آتش ساخته شده اند .

انواع فضا های نگهداری ویژه ی موجود

از یک سری امکانات برای نگهداری این مواد شیمیایی آزمایشگاهی استفاده می شود ، که تعدادی از آن ها مخصوص هدف خاصی طراحی شده اند . این ها شامل موارد زیر می شوند :

کابینت نگهداری مواد شیمیایی اسیدی

از مواد مقاوم به اسید ساخته شده و باید دارای یک سینی باشند ، برای نگه داشتن هر گونه نشت یا ریزش .

کابینت نگهداری مواد شیمیایی حلال اشتعال پذیر

آن ها از مواد مقاوم به آتش با یک حداقل مقاومت به آتش به مدت 30 دقیقه طبق استاندارد 476 بریتانیا ساخته شده اند . از یک سینی فلزی برای نگهداشتن نشت ها یا ریزش ها نیز استفاده می شود .

کابینت نگهداری مواد شیمیایی تهویه کننده

این کابینت ها دارای سیستم تهویه هستند که ممکن است آزاد دارای سیستم خروجی مخصوص به خود باشد یا زیر کابینت قرار گرفته و به کانال آن متصل باشد .

کابینت های تهویه کننده برای نگهداری امن مواد شیمیایی ساخته شده اند و بو و بخار های مضر را از خود بیرون نمی دهند . این بخار ها و دود ها توسط یک سیستم تهویه به بیرون هدایت می شوند . از آن ها به منظور نگهداری موادی نظیر آمین ها و مرکاپتان ها که بویی قوی دارند ، یا لاکریماتور ها ، باید استفاده کرد . اگر یک کابینت تهویه کننده ندارید ، این مواد شیمیایی مضر را می توان در ظروف مهر و موم شده ای نگهداری کرد که تنها در یک هود شیمیایی باید باز شوند .

 

قیمت کابینت نگهداری مواد شیمیایی

برای اطلاع از قیمت کابینت مواد شیمیایی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است