یک دستگاه آزمایشگاهی که به امر اندازه گیری می پردازد و دارای یک انبرک با جریان متناوب یکپارچه است به اسم کلمپ متر شناخته می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کلمپ متر
 

 

 

کلمپ متر بردار مجموع جریان های در حال جریان در تمامی هادی های الکتریکی که از بین میله عبور می کنند را مورد اندازه گیری قرار می دهد که میزان این بردار وابسته به روابط فازی میان جریان ها است . فقط یک هادی به شکل معمول از بین میله عبور می کند . اگر انبرک به خصوص اطراف یک کابل دارای دو هادی الکتریکی که برق دستگاه را تامین می کند بسته شده باشد ، همان جریان از یک هادی پایین و از هادی الکتریکی دیگر بالا می آید ، بنابراین کلمپ متر به شکل صحیحی جریان خالص صفر را نشان می دهد . از آن جایی که کابل های برق هر دو برای دستگاه دارای عایق هستند ( و احتمالا یک سیم متصل به زمین ) و با هم ارتباط دارند ، کلمپ متر ها معمولا به همراه چیزی که ضرورتا یک کابل رابط کوتاه باشد به همراه دو هادی الکتریکی مجزا استفاده می شوند . در نتیجه انبرک را می توان اطراف تنها یک هادی از این کابل رابط قرار داد .

پیشرفتی که نسبتا اخیرا انجام شده است ابداع یک کلمپ متر دارای چند هادی الکتریکی با چندین حسگر بود که حول فک های انبرک سیم پیچ شده اند . این کلمپ متر را می توان حول کابل های تک فاز 2 یا 3 هادی قرار داد تا مقدار جریان عبوری از بین بار را بدون نیاز به تفکیک هادی ها خواند . ادعا می شود مقدار این جریان در خصوص مدل های ویژه ای از کابل ها می تواند با دقت همراه باشد ولی در مورد دیگر کابل ها میزان دقت اندکی کم است .

میزان جریان به وجود آمده به وسیله ی هادی الکتریکی که جریان کمی را حمل می کند را می توان با چند بار پیچاندن هادی الکتریکی حول انبرک بالا برد ، نتیجه این است که میزان جریان از تقسیم مقدار قرائت شده بر تعداد پیچ ها به دست می آید ، ولی میزان دقت پایین می آید .

جنبه های کاربردی کلمپ متر

کلمپ متر ها به وسیله ی تکنیسین های برق و معمولا به همراه مولتی متر استفاده می شوند .

اندازه گیری جریان های بسیار بالا ( صد ها آمپر ) با وجود ترانس مناسب جریان امری آسان است . اندازه گیری دقیق جریان های کم ( یک چند میلی آمپر ) با یک انبرک ترانس جریان کاری بسیار مشکل تر است .

کلمپ متر های ارزان قیمت از یک مدار یک سو کننده استفاده می کنند که در حقیقت به قرائت میانگین جریان می پردازد ، گرچه به نحوی کالیبره شده است تا جذر متوسط مربعات را که با میانگین مقدار اندازه گیری شده همخوانی دارد نشان دهد ، خواندن صحیح جذر میانگین مربعات هنگامی است که جریان یک موج سینوسی است. میزان اندازه گیری شده ی سایر شکل های موج ، هنگامی که این کلمپ متر های ساده تر با بار های غیر سینوسی به کار گرفته می شوند ، همانند با بالاست های الکتریکی استفاده شده به همراه لامپ های فلورسانت یا لامپ های تخلیه ی الکتریکی شدت بالا یا مدرن ترین تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری ، می تواند کاملا غیر صحیح باشد . کلمپ متر هایی که به جذر میانگین مربعات تا جریان میانگین پاسخ نشان می دهند در قالب ” جذر میانگین مربعات واقعی ” شرح داده می شوند .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کلمپ متر
 

 

 

قیمت کلمپ متر

برای اطلاع از قیمت کلمپ متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است