دستگاه کلونجر برای تعیین درصد روغن های فرار موجود در مواد حاوی روغن استفاده می شود . مقدار وزن شده ی مشخصی از یک ماده را در یک فلاسک نمونه ببرید و به آن آب اضافه کنید . معمولا نسبت ماده به آب 1:8 است. فلاسک را به دستگاه کلونجر متصل کنید و آب شیر را برای جریان یافتن جریان آب در یک کندانسور باز کنید . شروع به گرما دادن روی یک منتل حرارتی بکنید و گرما را کنترل کنید تا روغن با بخار های آب وارد لوله ی دریافت کننده شوند و آب اضافی به داخل فلاسک برگردد. به مدت 8 ساعت گرما دادن را ادامه دهید ، سپس دستگاه را خنک کنید و آب را از لوله ی دریافت کننده ی عصاره حذف کرده و روغن را وارد یک دستگاه تبخیر دوار کرده تا باقی مانده های آب حذف شده و فلاسک را در یک دسیکاتور خنک کنید .

ترکیبات آلی با استفاده از بخار جدا می شوند ولی روغن ضروری تجزیه نمی شود . روغن های ضروری چیز هایی هستند که برای عطر ، غذا ، دارو یا اتومایزر ها ( دستگاه هایی که ذرات را به چیز های ریز تبدیل می کنند نظیر عطر پاش ) استفاده می شوند . دستگاه کلونجر فرآیند عصاره گیری را با جوشاندن ، چگالیدن و فرآیند جدا سازی مخلوط برای جداسازی روغن انجام می دهد . هم چنین این کار یک روش استاندارد رسمی برای استخراج روغن های ضروری برای کنترل کیفی است . زمانی که این روش به کار گرفته می شود ماده ی آلی که از آن روغن گرفته می شود کمتر هدر می شود . دستگاه کلونجر به اندازه های مختلف برای جا دادن اندازه ی ماده ی آلی که قرار است تقطیر شود ، می باشد . دستگاه کلونجر شبیه به یک دیگ بخار شیشه ای با چندین شیر برای افزایش دما یا آزاد سازی بخار به دمای پایین تر است ، چنین کاری روش اصلی استخراج طعم ماده بوده است . تجهیزات دستگاه کلونجر از نظر قیمتی بسته به اندازه ی ابزار مورد نیاز متفاوت هستند .

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید