محیط رشد طبیعی تعداد زیادی از یاخته های جانوری در دمای 37 درجه ی سلسیوس و pH حدود 7.2 است . سلول های گروه پرندگان در دمای کمی بالاتر از 37 درجه ی سلسیوس و سلول های پوست بدن تمامی جانوران در دمای پایین تر با رشد بهینه تری روبرو می شوند . سلول های حیوانات خونسرد نیاز به دمای متناسب با دمای محیط زندگی دارند . در نتیجه به منظور رشد سلول های جانوری در بیرون از بدن به شرایط دمایی به خصوصی نیاز است که تامین آن را انکوباتور Co2 بر عهده می‎ گیرد . طی عمل متابولیسم سلول ها در بدن اسید به وجود می آید و به خون راه پیدا می کند .

عملکرد انکوباتور Co2

در خون سیستم بافری باعث ثابت ماندن pH خون و سلول ها می شود . در بیرون از محیط بدن محصولات حد واسط متابولیسم سلول ها را بیش از حد تحمل سلول ، اسیدی می کنند . به منظور بر طرف کردن این مشکل به سیستم بافری در محیط کشت نیاز است . بی کربنات به عنوان سیستم بافری در محیط کشت به کار گرفته می شود . به منظور حفظ سیستم بافری باید در فضا دی اکسید کربن وجود داشته باشد . انکوباتور Co2 در حقیقت به شکل جعبه ای است که دمای ثابت متناسب با نوع سلول کشت شده ، دی اکسید کربن ( به منظور نگهداری سیستم بافری ) و رطوبت ( به منظور ممانعت از خشک شدن سلول ها ) را تامین می کند .

انکوباتور Co2 به کپسول دی اکسید کربن متصل است و سنسور های ویژه ای ، دی اکسید کربن داخل محفظه را ثابت ( معمولا 5 درصد ) حفظ می کنند . با قرار دادن سینی آب در کف انکوباتور تامین رطوبت لازم انجام می شود .

قیمت  انکوباتور co2 ؛

برای اطلاع از قیمت انکوباتور دی اکسید کربن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران