دستگاه کولومتر دستگاهی است که برای تعیین بار های الکتریکی استفاده می شود. این اصطلاح از واحد بار یعنی کولن می آید. اندازه گیری بار می تواند به منظور دو هدف باشد یعنی :

 • دستگاه کولومتر می توانند دستگاه هایی باشند که برای تعیین مقدار ماده توسط اندازه گیری بار ها استفاده می شوند. این دستگاه یک آنالیز کمی انجام می دهد. این روش کولومتری نامیده می شود ، و کولومتر های مربوطه یا دستگاه هایی هستند که برای یک کولومتری استفاده می شوند یا ابزار هایی هستند که به شیوه ای خودکار کولومتری را انجام می دهند.
 • دستگاه کولومتر را می توان برای تعیین مقدار کمی بار در مدار جریان مستقیم به کار برد ، به عبارت دیگر مقدار بار کل یا جریان مداوم. این دستگاه ها توسط مایکل فارادی ساخته شدند و به صورت مکرر در قرن 19 و اوایل قرن 20 استفاده می شدند. در گذشته ، کولومتر های آن چنینی ولتاژ سنج نامیده شدند.

دستگاه کولومتر جیوه ای

دستگاه کولومتر جیوه ای یک دستگاه الکتروآنالیزی شیمی با استفاده از جیوه برای تعیین مقدار ماده ی انتقال یافته ( به کولن ) در طول واکنش زیر است :

Hg2+ + 2e = Hgo

ساخت کولومتر

این دستگاه کولومتر دارای ساخت متفاوتی است ولی تمامی آن ها براساس اندازه گیری های جرم هستند. در یکی از مهم ترین ساختار ها ، این دستگاه کولومتر از دو مخزن متصل توسط یک لوله ی مویین مدرج نازک تشکیل شده است. تمامی سیستم حاوی محلول یونی جیوه می باشد. هر مخزن دارای یک الکترود است که در یک قطره جیوه غوطه ور شده است. قطره ی اندک دیگری از جیوه داخل لوله ی مویین قرار داده شده است. زمانی که جریان روشن می شود ، باعث شروع تجزیه ی جیوه ی فلزی در یک طرف قطره در لوله ی مویین و حذف آن روی طرف دیگر همان قطره می شود. این قطره شروع به جا به جا شدن می کند. به علت کارآیی 100% حذف یا تجزیه ی جیوه تحت تاثیر جریان ، جرم یا حجم این قطره ی کوچک پایدار خواهد بود و حرکت آن به صورت خطی مرتبط با بار عبور یافته ، خواهد بود. اگر جهت جریان را تغییر دهید ، قطره در جهت مخالف حرکت می کند. حساسیت این نوع کولومتر ها بستگی به قطر لوله ی مویین دارد.

 

قیمت کولومتر

برای اطلاع از قیمت دستگاه کولومتر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است