عمق سنج یک سنجشگر فشار است که عمق معادل را در آب نشان می دهد. یکی از تجهیزات غواصی به شمار می رود که اغلب اوقات توسط غواصان استفاده می شود.

مدرن ترین آنها دارای یک مکانیسم الکترونیکی و صفحه ی نمایش دیجیتالی می باشند. نمونه های قدیمی تر از یک مکانیسم مکانیکی و صفحه ی نمایش آنالوگ استفاده می کردند.

یک غواص از عمق سنج با جداول غواصی و یک ساعت برای جلوگیری از بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار استفاده می کنند. یک جایگزین متداول برای عمق سنج ، ساعت و جداول غواصی یک کامپیوتر غواصی است. یک عمق سنج و یک سنسور اکسیژن / آنالیزور اکسیژن را می توان برای اندازه گیری فشار جزئی اکسیژن گاز تنفسی استفاده کرد ، که برای جلوگیری از مسمومیت با اکسیژن ضروری است.

انواع دیجیتالی معمولا هم چنین دارای یک تایمر هستند که فواصل زمانی که غواص زیر آب رفته است را نشان می دهد. بعضی از آن ها سرعت به درون آب و بالا آمدن از آب غواص را نشان می دهند که می تواند برای جلوگیری از باروتروما مفید باشد.

از آن جایی که این ابزار سنج فشار آب را تنها اندازه گیری می کند ، به صورت ذاتی عدم دقت در عمق نشان داده توسط عمق سنج هایی که هم برای آب تازه و هم آب دریا استفاده می شوند وجود دارد ، چون بین چگالی های آب تازه و آب دریا تفاوت هایی وجود دارد.

میکرومتر عمق سنج

یک عمق سنج یک ابزار اندازه گیری دقیق است ، که به طور خاص برای اندازه گیری عمق حفره ها ، پس نشستگی ها ( مثلا نظیر جای طاقچه ) ، گودال ها و فواصلی از سطح هموار تا یک پروژه ، طراحی شده اند. به عبارت دیگر ، یک عمق سنج نوعی خط کش است. از یک خط کش ، معمولا یک خط کش باریک ، برای اندازه گیری عمق حفره ها یا گودال ها تشکیل شده است. یک مبنا وجود دارد که از میان آن خط کش می تواند بالا و پایین شود و یک پیچ قفل کننده برای سفت کردن خط کش در محل. مبنا که صاف است در زاویه ای مناسب با خط کش قرار داده شده است و روی یک سطح مرجع قرار داده می شود و خط کش به میان حفره یا پس نشستگی پایین داده می شود تا به انتهای آن برسد.

بسته به کاربرد های خاص عمق سنج ها پیکربندی های متفاوتی دارند و شامل انواع دیجیتالی، تک قلابی، دیجیتالی سوزنی، دو قلابی، دارای یک مبنای تنظیم پذیر، ورنیر و دارای صفحه ی نمایش مدرج می شود. نوع دیجیتالی قادر به اندازه گیری تا طیف وسیعی از محیط های خارجی و دستگاه های جمع آوری کننده داده ها است. این ابزار ارزان و ساده معمولا 150 میلی متر طول دارند و حتی می توانند تا محدوده ی طولانی تری نظیر 1000 میلی متر را اندازه گیری کنند.

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید