لیست شرکت های ارائه دهنده ی دسیکاتور


دسیکاتور ها محوطه های برچسب زده شده ای هستند که حاوی خشک کن ها می باشند که برای حفظ کردن اقلام حساس  مرطوب چون کاغذ کلرید کبالت برای استفاده دیگر به کار می روند.


یک استفاده رایج دسیکاتور ها حفاظت کردن مواد شیمیایی است که هیدروسکوپی هستند یا با آب ناشی از رطوبت واکنش نشان می دهند.
هر وقت که دسیکاتور ها باز شوند مقادیری از دسیکاتور  ها در معرض رطوبت اتمسفر قرار می گیرند. دسیکاتور نیز به زمانی برای به دست آوردن یک رطوبت کم نیاز دارد. از این رو، دسیکاتور برای ذخیره مواد شیمیایی که سریع با رطوبت جوی واکنش نشان می دهند، مناسب نیستند. چون مواد قلیایی، یک وسیله نوع Schlenk (اشلنک) یا کوره لعاب ممکن است برای این اهداف مناسب باشد.
دسیکاتور ها را گاهی اوقات برای زدودن آثار آب از یک نمونه تقریباً خشک استفاده کنند. جایی که یک دسیکاتور به تنهایی راضی کننده نیست، نمونه ممکن است در دمای زیاد با استفاده از یک پیستول خشک کن آب خشک شود.

موارد مصرف دسیکاتور

به منظور سنجیدن وزن یک ماده، بطری های شیشه ساعت یا بطری های وزن کشی یا دیگ ها استفاده می شوند. اما برای این که دقیق و درست باشد، شنی وزن شده بایستی در دمای یکسان با ترازوی آنالیزی باشد. هرگاه یک شیء داغ تر (سردتر) در یک کفه ترازو گذاشته شود، این تأثیر دراز شدن (یا کوتاه شدن) بازوی نظیر باریکه یا اشعه داشته که منتج به قرائت نادرست می شود. به علاوه، هوا در تماس با یک شیء داغ، گرم می شود و هوای در حال حرکت کفه ترازوی نظیر را به طرف بالا حرکت می دهد و به این خاطر خطا زیاد شده است. به طور برعکس هرگاه یک شیء سرد وزن شود، جریان هوا به طرف پایین می رود و این باعث افزایش خطای علامت مقابل و مخالف می شود. از این رو، شیء بایستی 20 دقیقه برای رسیدن به دمای اتاق به حال خود گذاشته شود.
برای ممانعت کردن از جذب رطوبت از هوای پیرامون، ظرف شیشه ای در یک دسیکاتور  بایستی خنک و سرد شود.

عملیات کار دسیکاتور

دسیکاتور  ها مدور رایج ترین در استفاده آزمایشگاهی هستند و از شیشه ضخیمی ساخته شده اند. دسیکاتور ها معمولاً یک سکوی قابل حرکت دارند که در آن اقلام ذخیره شده قرار داده می شوند. عامل خشک کن، معمولاً یک جسم جامد ساکن و بی اثر چون ژل سیلیکاست، که فضای زیر سکو یا فضای ورودی را پر می کند. سیلیکایی که استفاده شده ممکن است برای نشان دادن تغییررنگ باشد.
ژل های شناساگر دسیکاتور وقتی رطوبت را جذب می کنند ممکن است از آبی به صورتی تغییررنگ دهند. ولی رنگ های دیگری نیز ممکن است استفاده شود.
یک شیر قطع و وصل ممکن است گنجانده شود که برای خارج کردن خشک کن یا دسیکاتور  است. چنین مدل هایی معمولاً به عنوان دسیکاتور های خلاء معروفند. وقتی یک خشک کن خلاء به کار برده شده است، آن یک تمرین و کار رایج برای مشبک یا ضردبری بستن دسیکاتور خلاء با نوار چسب، یا گذاردن آن پشک یک حفاظ برای کاستن آسیب و صدمه ایجاد شده توسط یک انفجار به درون است. برای حفظ کردن یک درزگیر یا آب بندی خوب ، معمولاً گریس خلاء برای لبه ها استفاده می شود.

 

 

قیمت دسیکاتور

برای اطلاع از قیمت دسیکاتور خلاء و ساده می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است