ارائه دهندگان این محصول 


ستون تقطیر دستگاهی است برای فرآیند جدا سازی مواد یک ترکیب از مخلوط مایع توسط چگالش و تبخیر گزینشی است . تقطیر ممکن است منجر به جدا سازی کامل ( تقریبا اجزای خالص ) شود یا ممکن است باعث جدا سازی جزئی شود که غلظت اجزای گزینشی مخلوط را افزایش می دهد . در هر حالت این فرآیند از تفاوت در قدرت تبخیر اجزای ترکیب استفاده می کند . در شیمی صنعتی ، تقطیر یک واحد عملکردی است که اهمیت جهانی دارد ولی یک فرآیند فیزیکی و نه یک واکنش شیمیایی به شمار می رود .

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

تقطیر هایی که در مقیاس آزمایشگاهی صورت می گیرند تقریبا به صورت انحصاری به صورت بسته صورت می گیرند . دستگاهی که به منظور تقطیر مورد استفاده قرار می گیرد از یک حداقل دیگ جوشان تشکیل شده است که در آن ماده ی منبع گرما داده می شود ، یک کندانسور که در آن بخار حرارت دیده خنک شده و دوباره به حالت مایع بر می گردد و یک دریافت کننده که در آن مایع خالص شده یا تغلیظ شده به اسم عصاره ، جمع آوری می شود . چندین تکنیک در سطح آزمایشگاهی برای انجام عمل تقطیر وجود دارند .

ستون تقطیر آزمایشگاهی

یک ستون تقطیر آزمایشگاهی یک شیشه آلات است که به منظور جدا سازی مخلوط های تبخیر شده ی ترکیبات مایع با فراریت ( volatility ) بسته به کار گرفته می شود . نام دیگر آن هم چنین می تواند ستون تفکیک باشد . اکثریت استفاده از آن در ستون Vigreux یا یک ستون مستقیم بسته شده با مهره های شیشه ای یا قطعات فلزی نظیر حلقه های Raschig است .

ستون های تقطیر کمک به جدا سازی مخلوط می کنند که این کار با کمک به خنک سازی ، چگالش و دوباره تبخیر بخار های مخلوط در راستای قانون رائول صورت می گیرد . با هر چرخه تبخیر – چگالش ، بخار ها از نظر داشتن یک ترکیب خاص غنی تر می شوند . یک مساحت سطح بزرگ تر اجازه به چرخه های بیشتری می دهد که در عوض باعث بهبود سازی عمل جدا سازی می شود . برای یک ستون Vigreux یا یک ستون تقطیر بسته بندی شده چنین چیزی معقول است . تقطیر باند اسپینینگ ( Spinning band distillation ) با استفاده از یک باند چرخشی در ستون برای وادار کردن بخار ها به اوج گیری و نزول چگالیده ( مایع حاصل از چگالش بخار ) به داخل یک تماس بسته همان نتیجه را به دست می آورد با این تفاوت که بسیار زودتر به تعادل می رسد .

قیمت ستون تقطیر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت ستون تقطیر آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.5 stars
   4.5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است