الک آزمایشگاهی
الک آزمایشگاهی | خرید الک آزمایشگاهی | فروش الک آزمایشگاهی
اکتبر 9, 2015
تجهیزات ph متری
لوازم ph متری | خرید لوازم ph متری | فروش لوازم ph متری
اکتبر 13, 2015

دستگاه تقطیر آزمایشگاهی | خرید دستگاه تقطیر آزمایشگاهی | فروش دستگاه تقطیر آزمایشگاهی

دستگاه تقطیر

ارائه دهندگان این محصول 


تقطیر فرآیند جدا سازی مواد تشکیل دهنده ی یک مخلوط مایع توسط تبخیر و تغلیظ ( تبدیل بخار به مایع ) گزینشی است.

دستگاه تقطیر آزمایشگاهی

تقطیر هایی که در مقیاس آزمایشگاهی انجام می شوند تقریبا منحصرا در قالب تقطیر های ناپیوسته اجرا می شوند. دستگاه تقطیر آزمایشگاهی که به کار گرفته می شود از حداقل یک منبع حرارتی تشکیل شده است که مواد منبع در آن حرارت می بینند ، یک کندانسور که در آن بخار تشکیل شده دوباره سرد می شود و به حالت مایع بر می گردد و یک دریافت کننده که مایع تغلیظ یا تخلیص شده را که عصاره نامیده می شود جمع آوری می کند.

دستگاه تقطیر آزمایشگاهی

تقطیر ساده

در تقطیر ساده ، بخار فورا به داخل یک کندانسور هدایت می شود. در نتیجه ، تقطیر خالص نیست ولی ترجیحا ترکیب آن مشابه با ترکیب بخار ها در دما یا فشار ارائه شده است.

تقطیر جزء به جزء

در موارد متعددی، نقطه ی جوش ترکیباتی که در مخلوط به شکل بسنده ای نزدیک به قانون رائول خواهند بود ، باید مد نظر گرفته شود. بنابراین ، تقطیر جزء به جزء را باید برای جدا سازی ترکیبات با چرخه های تغلیظ سازی و تبخیر متوالی در یک ستون فشرده ی تقطیر جزء به جزء به کار گرفت.

تقطیر با بخار آب

نظیر تقطیر تحت خلاء ، تقطیر با بخار آب روشی برای تقطیر ترکیباتی است که به گرما حساس هستند. این فرآیند شامل فوران کردن بخار آب از میان یک مخلوط حرارت دیده از مواد خام باشد.

تقطیر تحت خلاء

بعضی ترکیبات دارای نقاط جوش بسیار بالایی هستند. برای جوشاندن چنین ترکیباتی ، اغلب بهتر است که فشاری که در آن ترکیبات جوشانده می شوند را پایین آورد تا این که دما را افزایش داد.

تقطیر تحت خلاء حساس به هوا

بعضی از ترکیبات دارای نقاط جوش بسیار بالا و هم چنین به هوا حساس هستند. یک دستگاه تقطیر آزمایشگاهی تحت خلاء ساده همانطور که در بالا نام برده شد را می توان استفاده کرد ، که به موجب آن خلاء بعد از آن که تقطیر کامل شد با یک گاز خنثی جایگزین می شود.

تقطیر مسیر کوتاه

تقطیر مسیر کوتاه یک تکنیک تقطیر است که در آن عصاره مسیر کوتاهی را طی می کند ، اغلب حتی چند سانتیمتر ، و به طور معمول در فشار کاهش یافته صورت می گیرد.

تقطیر ناحیه ای

تقطیر ناحیه ای فرآیند تقطیری در یک ظرف طویل با ذوب شدگی جزئی ماده ی خالص شده در ناحیه ی متحرک مایع و تغلیظ بخار در فاز جامد، است که به سمت منطقه ی سرد کشانده می شود.

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.5 stars
   4.5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است