دستگاه سختی سنج فلزات یا دورومتر برای تعیین سختی سطح چندین ماده به کار گرفته می شود . در نتیجه سختی سنج فلزات از یک روش استاندارد اندازه گیری متعددی از ابزار های تست سختی استفاده می کند . سختی سنج فلزات عمق یک دندانه را در فلز مورد اندازه گیری قرار می دهد که به وسیله ی نیروی معین یک presser foot هندسی شکل گرفته است . عمق این دندانه به مقدار زیادی اشاره به سختی آن ماده می کند . یک تشخیص کلی بین راه های داینامیک و استاتیک به وجود می آید . روش تست داینامیک فشاری را وارد می کند که فورا باید مورد سنجش قرار گیرد ، در روش استاتیک ، این بار با سرعت کم یا به شکل پیوسته افزایش می یابد . طیف محصولات سختی سنج فلزات ما شامل یک دورومتر برای معین کردن سختی مواد مختلف از جمله فلز ، پلاستیک ، لاستیک ، پارچه و غیره می شود .

سختی سنج فلزات ، سختی را به Rockwell B, Rockwell C, Vickers HV, Brinell HB, Shore ، HS, Leeb HL یا واحد های سختی ( DIN ISO ) اندازه می گیرد . بسته به نوع سختی سنج فلزات ، مدل مورد نظر می تواند مجهز به یک نمایشگر ال سی دی یا یک صفحه ی مدرج 360 درجه ، حافظه ی درونی و یک رابط یو اس بی برای انتقال داده ها باشد . دورومتر به خصوص در حوزه های تولید ، کنترلی کیفی و خدمات فنی به سبب داشتن ابعاد جمع و جور و پرتابل بودن و طراحی آرگونومیک استفاده می شود . مزیت دیگر سختی سنج فلزات دیجیتالی داشتن یک باتری داخلی قابل شارژ است ، مشابه با مدل PCE-1000 . سختی سنج فلزات با تاثیر انکسار یکپارچه شده ( ادغام شده ) مزایای اندازه گیری بدون استفاده از کابل ها را در اختیار کاربر می گذارد که امکان تداخل آن ها در امر اندازه گیری وجود دارد . با دورومتر شما قادر به این هستید که با حداقل نیروی مورد نیاز اندازه گیری های مشابهی ولی با همین سطح از دقت ، صورت دهید .

درجه های گوناگون سختی سنج فلزات

سختی سنج های فلزات با چندین درجه مشاهده می شوند که برای موادی با خصوصیات مختلف استفاده می شود . دو تا از مرسوم ترین آن ها ، با استفاده از سیستم های اندازه گیری اندکی مختلف ، عبارت می باشنند از نوع ASTM D2240 و درجه های نوع D . درجه ی A برای پلاستیک های نرم تر است ، در حالی که درجه ی D برای انواع سخت تر . گرچه ، استاندارد تست ASTM D2240-00 در کل به معنای 12 درجه است ، که بستگی به کاربرد مورد نظر دارد ، این انواع عبارتند از B, C, D, DO, E, M, O, OO, OOO, OOO-S و R . هر درجه رقمی بین 0 و 100 را نشان می دهد ، اعداد بیشتر از این محدوده نشان از ماده ی سخت تری دارند .

روش اندازه گیری سختی فلزات

سختی سنج فلزات ، همانند با تعداد زیادی از دیگر تست های سختی ، عمق یک دندانه در ماده را که به وسیله ی نیروی اعمال شده بر روی یک presser foot استاندارد شده ، شکل می گیرد ، مورد اندازه گیری قرار می دهد . این عمق مستقل از سختی ماده است و به خصوصیات ویسکو الاستیسیته ی آن ، شکل presser foot ، و مدت تست وابسته است . سختی سنج فلزات نوع ASTM D2240 به اندازه گیری سختی اولیه ی دندانه یا سختی آن بعد از یک مدت زمان معین ، اجازه می دهد .

قیمت سختی سنج فلزات  ؛

برای اطلاع از قیمت دورومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است