لیست شرکت های ارائه دهنده ی الکترود ph متر


الکترود PH دارای یک الکترود شیشه ای و یک الکترود رفرانس (کالومل) می باشد. غشاء نازک الکترود شیشه ای دارای پوششی از یون های فلزی می باشد که به جای یون های هیدروژن می توانند تعویض شوند. یک سطح غشاء در تماس با محلولی با PH ثابت ( NHCI1/0( و سطح دیگر غشاء در تماس با نمونه است. یون های هیدروژن نمونه به جای یون های فلزی غشاء تعویض می شوند. اختلاف پتانسیل ایجاد شده در طول غشاء متناسب با فعالیت یون هیدروژن در نمونه می باشد. جهت اندازه گیری این اختلاف پتانسیل، یک رابط فلزی (سیم Ag-AgCI) درمحلول NHCI1/0 قرارداده شده است.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر
 

 

 

الکترود رفرانس یک پتانسیل رفرانس ثابت را تولید و سپس پتانسیل الکترود PH با آن مقایسه می شود.

کالیبراسیون الکترود PH

از دو مایع بافر با PH معلوم جهت کالیبراسیون (383/7 و841/6) استفاده می شود. بافر اول را به دستگاه داده و با استفاده از کنترل دستگاه PH مورد نظر را تنظیم و سپس میزان آن خوانده می شود. بافر دوم را نیز به دستگاه داده و با استفاده از کنترل شیب (Slope Control) عمل تنظیم طوری صورت می گیرد که دستگاه PH بافر دوم را نشان دهد (شیب کنترل میزان میلی ولت را به ازاء پاسخ نسبت به هر واحد PH نشان می دهد).

کنترل الکترود PH

با استفاده از کنترل، میزان شیب مورد نظر را تنظیم می نمایند . توسط کنترل های تجارتی می توان PH را در سه دامنه اسیدی ، طبیعی و قلیایی کنترل نمود .

نگه داری و منابع خطا

درجه حرارت حفره الکترود PH را روزانه بایستی کنترل نمود. محلول کلرور پتاسیم در مایع رابط را بایستی به طور متناوب عوض کرد. آلودگی محلول رابط با خون یا حباب های هوای باقیمانده باعث پیدایش نتایج کاذب و جابجا می شود.

آلودگی الکترود PH با پروتئین ها ، زمان پاسخ را کاهش و قابلیت تکرار پذیری نمونه های و کنترل را پایین می آورد. جهت جلوگیری از آلودگی با پروتئین ها، از یک محلول شستشو دهنده پروتئولیتیک استفاده گشته آن رابا فاصله زمانی منظم وارد حفره الکترود PH می نمایند . جهت پاک کردن حفره الکترود PH از آب مقطر نمی توان استفاده کرد گلوبولین ها ممکن است رسوب و در سطح الکترود ایجاد آلودگی کنند.

با گذشت زمان الکترودهای شیشه ای فاسد و بایستی به طور منظم جهت پیدایش شکاف های کوچک کنترل شوند. شکاف ها ایجاد نشت ، در نتیجه باعث نتایج کاذب می شوند. هنگامی که از دستگاه گاز خون استفاده نمی شود ، حفره الکترود را با محلول بافر که PH آن نزدیک به PH طبیعی خون است پر می نمایند تا از دهیدراسیون عشاء شیشه ای جلوگیری شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر
 

 

قیمت الکترود PH

برای اطلاع از قیمت الکترود پی اچ متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (9 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است