دستگاه الکترولیت آنالایزر در بدن انسان سطوح الکترولیت را به منظور کشف عدم تعادل های متابولیکی و اندازه گیری عملکرد قلب و کلیه ، ارزیابی می کند . الکترولیت های اندازه گیری شونده شامل سدیم (  Na+ ) ، پتاسیوم ( K+ ) ، کلرید ( Cl- ) و بی کربنات ( HCO3-  یا CO2 ) می شوند . دستگاه  الکترولیت آنالایزر در بیمارستان ها و آزمایشگاه های مرجع به کار گرفته می شوند و هم چنین مجموعه های نقطه ی مراقبت.

اکثر دستگاه های الکترولیت آنالایزر نمونه های پلاسمای خون ، سرم یا ادرار را به کار می گیرند ; در حالی که بعضی از آنالایزر ها از خون کامل ( به منظور زمان سریع تر کامل سازی فرآیند ) و مایع مغزی نخاعی ( CSF ) می توانند استفاده کنند . اندازه گیری الکترولیت ها با استفاده از الکترود های گزینشی یونی ( ISE ) و تکنیک های فوتومتری و کالری متری انجام می‎ شود. اکثر دستگاه های الکترولیت آنالایزر قادر به داشتن توان عملیاتی بالا از 400 تا 2400 آزمایش در هر ساعت می باشند .

هدف تست دستگاه الکترولیت آنالایزر متنوع می باشد ، می خواهد سرم یا خون کامل یا پلاسما باشد تا نمونه ادرار و نمونه های مایع دیالیز ، این دستگاه می تواند به طور مستقیمی هیدراسیون آن ها را اندازه بگیرد و عملکرد آن به عنوان یک ابزار پزشکی بسیار قدرتمند است . دستگاه الکترولیت آنالایزر قادر به کشف یون های نمکی معدنی ، مواد ریز یون های کلسیوم معدنی و غیره می باشد .

 قاعده ی کار دستگاه الکترولیت آنالایزر

دستگاه الکترولیت آنالایزر از روش الکترود یونی گزینشی استفاده می کند تا آزمایش به شکل دقیقی صورت گیرد . این دستگاه دارای 6 الکترود می باشد : الکترود سدیم ، پتاسیوم و کلرین ، یون های کلسیم ، لیتیوم و CST . هر کدام از الکترود ها دارای یک فیلم یونی گزینشی می باشند ، که نمونه ها را مورد اندازه گیری قرار می دهد و پاسخ های یونی را منطبق می کند به طوری که غشاء یک تبادل کننده ی یونی می باشد ، و واکنش بار یونی در آن رخ می دهد که باعث تغییر پتانسیل غشاء شده و این دستگاه می تواند در نتیجه پتانسیل بین مایع ، نمونه ها و غشاء را کشف کند . فیلم موجود در هر دو طرف دو مقدار پتانسیل الکتریکی تست شده ی ایجاد کننده جریان ، الکترود مرجع است در حالی که الکترود مرجع بخش ” حلقه ای ” غشاء ، مایع الکترود های داخلی را شکل داده و الکترود های داخلی در طرف دیگر می باشند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است