دستگاه ژل داک
دستگاه ژل داک | خرید دستگاه ژل داک | فروش دستگاه ژل داک
آوریل 20, 2016
شیکر آزمایشگاهی
شیکر آزمایشگاهی | خرید شیکر آزمایشگاهی | فروش شیکر آزمایشگاهی
آوریل 20, 2016

الکتروفورز | الکتروفورز افقی یا عمودی | تانک الکتروفورز | خرید الکتروفورز | فروش الکتروفورز

الکتروفورز

الکتروفورز حرکت اجزای پراکنده شده ی مرتبط با یک مایع تحت تاثیر یک میدان الکتریکی یکپارچه ی فضایی است . این پدیده ی الکترو جنبشی برای اولین بار توسط فردینارد فردریک ( از دانشگاه ایالتی مسکو ) در سال 1807 مشاهده شد . او متوجه شد که به کارگیری یک میدان الکتریکی ثابت باعث شد ذرات خاک رس پراکنده شده در آب جا به جا شوند . در نهایت چنین چیزی به واسطه ی حضور یک اینترفیس باردار بین سطح ذرات و مایع احاطه کننده به وجود آمد . چنین چیزی اساس یک سری از تکنیک های تحلیلی استفاده شده در بیوشیمی برای جدا سازی مولکول ها بر اساس اندازه ، بار یا میل ترکیبی است .

الکتروفورز ذرات دارای بار مثبت ( کاتیون ها ) کاتافورز نامیده می شود ، در حالی که الکتروفورز ذرات دارای بار منفی ( آنیون ها ) آنافورز نامیده می شود . الکتروفورز تکنیک استفاده شده در آزمایشگاه برای جدا سازی ماکرو مولکول ها بر اساس اندازه است .

انواع الکتروفورز

از ژل های آگارز به طور متداول برای منظم سازی مولکول های DNA و RNA بر اساس اندازه استفاده می شود . غلظت ژل آگارز می تواند بر اساس اندازه ی مولکول هایی که نیاز به ایزوله شدن دارند متغیر باشد .

الکتروفورز SDS-PAGE

الکتروفورز ژل پلی اکریل آمید – سدیم دو دسیل سولفات برای جدا سازی پروتئین ها بر اساس اندازه به کار گرفته می شود . این پروتئین ها با استفاده از معرف SDS باز یا دناتوره می شوند و روی یک ژل پلی اکریل آمید به کار گرفته می شوند .

ژل های توالی یابی DNA

DNA دناتوره شده را می توان روی ژل های پلی اکریل آمید به کار برد که به دانشمندان اجازه می دهد توالی این مولکول را تعیین کنند .

Native Protein Electrophoresis

پروتئین ها می توانند در ترکیب پایه تا پیچ خورده باقی بمانند و از ژل برای جدا سازی آن ها طبق هم جرم و هم بار استفاده کرد .

Electrofocusing Electrophoresis

Electrofocusing پروتئین ها را بر طبق بار و هم چنین pH جدا می کند ، ژل استفاده شده در این نوع الکتروفورز دارای یک گرادیان pH است .

کاربرد های الکتروفورز

  1. به منظور جدا سازی مولکول های پیچیده : یعنی بسیاری از مولکول های پیچیده ی زیستی نظیر ویتامین های B12 ، آنتی بیوتیک ها ، پروتئین ها می توانند به شکل موثری با الکتروفورز جدا شوند . چنین چیزی با توجه به تفاوت بار در میان این ترکیبات امکان دارد .
  2. برای آنالیز مولکول های اسید نوکلوئیک نظیر تحقیقات DNA و RNA . این مولکول های زنجیره طویل را می توان تنها بعد از جدا سازی بعد از الکتروفورز مورد آنالیز قرار داد . این امر کمک به تعیین اندازه یا شکستگی ها در مولکول DNA یا RNA می کند .

 

 

قیمت الکتروفورز

برای اطلاع از قیمت دستگاه الکتروفورز می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (7 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است