سرعت ته نشینی اریتروسیت ( دستگاه ESR) که سرعت ته نشینی یا Westergren ESR نیز نامیده می شود ، سرعتی است که در آن سلول های قرمز خونی در یک بازه ی زمانی یک ساعته ته نشین می شوند . چنین چیزی یک تست متداول هماتولوژی است ، و اندازه گیری غیر خاص التهاب به شمار می رود . برای انجام تست ، خون غیر لخته شده به صورت سنتی در یک لوله ی عمودی قرار می گرفته است ، لوله ای که نام لوله ی Westergren را داشته است ، و سرعتی که با آن سلول های قرمز خونی رسوب می کنند اندازه گیری و به صورت mm / h گزارش می شده است .

از زمان ورود آنالایزر های خودکار شده در آزمایشگاه بالینی ، تست ESR به صورت خودکار انجام می شود .

سرعت ته نشینی اریتروسیت (دستگاه ESR) یا سرعت sed ، یک نشان گر غیر ویژه ی ساده از التهاب موجود است . اغلب اوقات از آن به منظور بررسی بیمارانی که تب هایی با منشاء نامشخص دارند ، التهاب مفاصل ، درد های عضلانی ، و دیگر علائم نامعلوم ، استفاده می شود . تست ESR به خصوص شاخصی برای عارضه های خاص به شمار می رود یعنی : بررسی آرتروز های روماتیسمی ، مرض سل ، و لوپوس منتشر ( لوپوس اریتماتوس سیستمیک ) ; و تشخص و بررسی آرتروز های عظیم سلولی و پلی‌ میالژی‌ روماتیكا یا آرتریت‌ گیجگاهی‌ . یک ESR ارزیابی شده ممکن است هم چنین مرتبط با عارضه های متعدد دیگری نیز باشد ، از جمله دیگر بیماری های خود ایمنی ، کم خونی ، عفونت و بد خیمی .

سدیمان آنالایزر یا دستگاه esr خودکار

امروزه دستگاه های ESR خودکاری به چشم می خورند که نتایج سریع تری به دست می دهند و امنیت آزمایشگاهی را به حداقل رسانی تماس با نمونه های خونی مد نظر می گیرند  .

سیستم خودکار با استفاده از یک روش جایگزین

شرکت HemaTechnologies دستگاه ESR STAT™ PLUS را ارائه می دهد ، نسل دوم دستگاه esr خودکار که از لوله های آنالیز خود مهر و مومی بهره می برد . این دستگاه esr در عرض 5 دقیقه سرعت این سه نمونه 25-μL را اندازه گیری می کند . خون از لوله های جمع آوری خون EDTA گرفته می شود . دارای قابلیت خواندن مستقیم نتایج است ، ولی می توان از آن به همراه یک پرینتر / بار کد خوان استفاده کرد . این شرکت ارتباط 0.96  درصدی را با روش Westergren گزارش می دهد . دستگاه ESR STAT PLUS به مدت 3 دقیقه عمل سانتریفیوژ را با سرعت 1500 تا 2000 rpm انجام می دهد ، و یک لیزر مادون سرخ اینترفیس پلاسما – اریتروسیت را دنبال کرده و چندین بار عمل اندازه گیری را انجام می دهد ، که از آن جا قسمت خطی منحنی رسوب شناسایی شده و توسط الگوریتم نرم افزاری به منظور مشخص سازی نتیجه ی ESR ( mm / hr  ) به کار گرفته می شود .

انتخاب دستگاه esr خودکار

دستگاه esr خودکار باعث بهبود بخشیدن به جریان کار ، زمان ارائه ی نتیجه و امنیت آزمایشگاهی می شود . دستگاه esr خودکار هم چنین اجازه به مشخص سازی ساده ی مقدار sed و کنترل کیفیتی می دهد . بسته به الزامات آزمایشگاهی شما ، موارد کلیدی که باید در نظر گرفت شامل ظرفیت ، زمان آنالیز ، توان عملیاتی و ابعاد می شود .

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید