فرمانتور یا محفظه ی تخمیر نوعی راکتور زیستی برای دارا بودن و کنترل کردن میکرو ارگانیسم های تخمیری می باشد. تخمیر مسیر اقتصادی به سمت تولید مواد خام مهم ( اتانول ، اسید لاکتیک ) و غذا های تبخیری می باشد. یک فرمانتور باید دما را کنترل کند و محفظه را عاری از اکسیژن نگه دارد تا شرایط برای تخمیر میکروبی مطلوب بهینه شود. تخمیر یک هنر بسیار توسعه یافته و اساسی می باشد. اطلاعات عمومی لازم برای ایجاد یک فرمانتور اقتصادی و با عملکرد بالای دارای اکولوژی متن باز برای کامل سازی اکولوژی های معینی از محصولات موجود است.

تخمیر

تخمیر راهی برای ارگانیسم ها برای ادامه دادن متابولیسم زمانی است که دیگر پذیرنده ی خارجی ( برون زادی ) الکترون وجود ندارد. میکرو ارگانیسم ها مجبور می شوند تا از یک پذیرنده ی الکترون استفاده کنند که در درون خود آن ها ( درون زادی ) وجود دارد ، که معمولا یک ترکیب آلی می باشد. ارگانیسم الکترون های دارای انرژی بالا را با تبدیل مولکول به شکل های دارای انرژی اندک کسب می کند که این کار را با کاتالیز کردن تجزیه ی گروه های عملکردی اکسیژن به حالت های پست اکسایش کاهشی ، انجام می دهد. تجزیه ی قند ها به مقدار زیادی از مولکول های تغییر یافته ی کوچک آلی نظیر اتانول ، اسید لاکتیک یا اسید استیک برای زمینه ی اکولوژی متن باز ( OSE ) مفید است که علت آن به خاطر قابلیت آن در پردازش مواد خام کشاورزی به مواد مطلوب و حفظ غذا ها می باشد. تخمیر توسط مخمر و باکتری در محیط های جامد و مایع غیر هوازی صورت می گیرد.

انواع فرمانتور

  1. همزن دار
  2. airlift
  3. Toerw 4
  4. تشکیل حبابی

چطور فرمانتور را از راکتور زیستی تشخیص دهیم ؟

به طور کلی ، فرمانتور چیزی است که ، همان طور که اسمش اشاره می کند ، تخمیر می کند ، گرچه فرآیندی ساده نیست. فرآیند تخمیر هزاران سال است که شناخته شده است ، ولی به مرور زمان برای گلوکز پیدا شده در میوه ها ، دانه های گوناگون و تولید الکل که بعدا برای استفاده ی انسان به کار گرفته شد ، استفاده شد. در سالیان اخیر ولی ، با توجه به رشد روز افزون دانش نسبت به قارچ ها و باکتری ها ، فرمانتور ها جنبه های کاربردی بیشتری پیدا کرده اند. یک فرمانتور پس به سادگی ایجاد یک محیط بهینه برای باکتری و یا قارچ ها برای رشد آن ها درون آن است ، و کشت ارگانیسم های گفته شده مواد مطلوبی را به منظور استفاده نتیجه می دهد. یک راکتور زیستی دستگاهی است که در آن فرآیند های شیمیایی رخ می دهد که شامل ارگانیسم ها یا مواد از نظر بیو شیمیایی فعال می شود که از چنین ارگانیسم هایی نشئت گرفته شده اند. راکتور های زیستی معمولا استوانه ای شکل ، با اندازه های مختلف هستند و اغلب از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. به طور خلاصه بیو راکتور ها را می توان به عنوان یک مجموعه ی عملکردی در مقیاس بزرگ در نظر گرفت که ظرفیت یا حجم آن تا چندین لیتر متفاوت است در حالی که حجم فرمانتور تقریبا تا 2 لیتر می باشد.

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است