ست فیلتراسیون به طور معمول عملی فیزیکی یا مکانیکی است که به منظور جداسازی جامدات از سیالات ( مایعات یا گاز ها ) توسط وارد کردن جامدات به درون محیطی که تنها مایع می تواند از آن عبور کند ، به کار گرفته می شود . مایعی که از بین فیلتر عبور می کند ” فیلتر شده ” نامیده می شود . جامدات بیش از حد بزرگی که در مایعات به چشم می خورند ، قادر به عبور کردن نیستند ولی جداسازی کامل نیست ; چون جامدات با مایع دیگری آغشته می شوند و ” فیلتر شده ” حاوی ذرات ریزی خواهد بود ( بسته به اندازه ی منفذ و ضخامت فیلتر ) . ست فیلتراسیون هم چنین در شرح بعضی از فرآیند های زیستی به کار گرفته می شود ، به خصوص در تصفیه ی آب و فاضلاب که در آن ذرات غیر مطلوب توسط جذب به داخل یک فیلم زیستی یا در محیط فیلتر ، همانند با چیزی که در فیلتراسیون شنی کند دیده می شود ، حذف می شوند .

روش های ست فیلتراسیون

روش های بسیار متفاوتی برای ست فیلتراسیون وجود دارد ، هدف تمامی آن ها جداسازی مواد می باشد . جداسازی توسط تعدادی از شکل های مختلف تعامل بین ماده یا ذراتی که باید حذف و فیلتر شوند ، صورت می گیرد . ماده ای که قرار است از میان فیلتر عبور کند باید یک ماده ی سیال باشد یعنی مایع یا گاز . روش ست فیلتراسیون بر اساس موقعیت مواد مورد نظر متفاوت است یعنی آیا در فاز مایع حل می شود یا به عنوان یک جامد معلق می شود .

چندین تکنیک ست فیلتراسیون وجود دارد که بسته به نتیجه ی مطلوب متفاوت هستند یعنی ست فیلتراسیون داغ ، خنک و خلاء . بعضی از اهداف کلی کسب نتیجه ی مطلوب به منظور حذف ناخالصی ها از یک مخلوط یا ، برای جدا سازی جامدات از یک مخلوط هستند .

روش ست فیلتراسیون داغ به طور کلی به منظور جداسازی جامدات از یک محلول داغ استفاده می شود . چنین کاری به منظور جلوگیری از شکل گیری کریستال در قیف فیلتر و دیگر دستگاه هایی که در تماس با محلول قرار دارند ، انجام می شود . در نتیجه ، دستگاه و محلول استفاده شده گرم می شوند تا جلوی کاهش سریع در دما در عوض گرفته شود ، که می تواند منجر به شکل گیری کریستالی از جامدات در قیف شود و جلوی فرآیند فیلتراسیون را بگیرد .

روش فیلتراسیون خنک ( سرد ) عبارت است از به کارگیری حمام یخ برای خنک سازی سریع محلولی که قرار است کریستالی شود تا این که در دمای اتاق رها شود و با سرعت آهسته ای در این دما خنک شود . این تکنیک منجر به شکل گیر کریستال های بسیار کوچکی می شود که اگر محلول در دمای اتاق سرد شود در عوض کریستال های بزرگی شکل خواهند گرفت .

فیلتراسیون خلاء تکنیکی است که برای دسته ی کوچکی از محلول ها به کار گرفته می شود تا سریعا کریستال های کوچک خشک شوند . این روش نیاز به قیف بوخنر ، کاغذ صافی با قطری کوچکتر از قیف ، ارلن خلاء ، و لوله ی لاستیکی برای اتصال به منبع خلاء دارد .

 

قیمت ست فیلتراسیون

برای اطلاع از قیمت ست فیلتراسیون می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


دیدگاهتان را بنویسید