دستگاه فلش پوینت یا دستگاه تست نقطه اشتعال برای اندازه گیری نقطه ی اشتعال است ؛ نقطه ی اشتعال یک ماده ی فرار کمترین دمایی است که در آن، آن ماده می تواند بخار شود تا یک مخلوط اشتعال پذیر با هوا را تشکیل دهید. اندازه گیری یک نقطه ی اشتعال نیاز به یک منبع احتراق دارد. در نقطه ی اشتعال، فرار ممکن است دست از سوختن زمانی که منبع احتراق حذف شود، بکشد.

دلیل اصلی برای اندازه گیری نقطه ی اشتعال توسط دستگاه فلش پوینت ، ارزیابی خطر امنیتی یک مایع در رابطه با اشتعال پذیری آن و سپس دسته بندی مایع در یک گروه مشخص شده ی خطرناک است. این نوع دسته بندی برای هشدار در رابطه با یک ریسک یا خطر در طول کار استفاده می شود تا باعث شود احتیاط های لازم زمان ساخت ، ذخیره سازی ، انتقال یا استفاده از مایع ، گرفته شود. پیش نیاز های نقطه ی اشتعال در ویژگی های محصول و هم چنین توضیحات آن ها لیست شده است.

 نقطه ی اشتعال کجاست؟

نقطه ی اشتعال یک ماده ی سوختی الزاما پایین ترین دمایی است که در آن بخار های نشات گرفته از یک نمونه ی تحت آزمایش با هوا ترکیب می شود تا مخلوط قابل اشتعالی به وجود آید و زمانی که یک منبع احتراقی به کار برده شود ، مشتعل شود.

در ذکر مشخصات یک نمونه ، مقادیر نقطه ی اشتعال برای اهداف کنترل کیفی و هم چنین به منظور کنترل خطر اشتعال پذیری ، ذکر می شوند. هرچه دمای اشتعال پایین تر باشد ، خطر بیشتر است. یک تغییر در نقطع ی اشتعال ممکن است حضور آلوده کنندگان فرار بالقوه خطرناک یا استحاله ی یک محصول توسط محصول دیگر را مشخص کند.

 انواع دستگاه فلش پوینت ( تست نقطه اشتعال )

به طور کلی نقطه ی اشتعال توسط دستگاهی به نام دستگاه فلش پوینت با دو نوع ” دستگاه فلش پوینت با سیستم رو باز” یا ” دستگاه فلش پوینت با سیستم رو بسته” اندازه گیری می شوند. ” دستگاه فلش پوینت روز باز ” تست هایی هستند که نیاز به قوانین و پیش نیاز های خاصی دارند و برای تقلید شرایط در فضا های باز به کار گرفته می شوند در حالی که ” دستگاه فلش پوینت رو بسته ” تست هایی اند که در اکثر موقعیت ها بسته تر هستند ، یعنی جایی که فضا محدود است. با سیستم های رو بسته معمولا نتایجی به بار می آورند که کمتر تحت تاثیر شرایط آزمایشگاهی قرار می گیرند و نتایج دقیق تر و امن تری به دست می دهند. 4 تست اصلی سر بسته در این دستگاه سر بسته وجود دارد که برای تست سوخت ها و دیگر مواد به طور ملی و بین المللی مشخص می شوند و عبارتند از : تست Pensky-Martens (پنسکی – مارتنز )، Abel ، Tag و Setaflash.

 

قیمت دستگاه فلش پوینت

برای اطلاع از قیمت دستگاه تست نقطه اشتعال می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است