در حوزه ی بیولوژی (  زیست شناسی )  ، دستگاه فلوسایتومتر یا فلوسیتومتر یک فناوری بیو فیزیک مبتنی بر لیزر یا مقاومت ظاهری است که استفاده از آن در شمارش سلول ، مرتبط سازی سلولی ، کشف نشان گر زیستی و مهندسی پروتئین ، از طریق معلق سازی سلول ها در جریانی از مایع و عبور دادن آن ها به وسیله ی یک ابزار کشف الکترونیکی ، به چشم می خورد . دستگاه فلوسایتومتر به آنالیز چند پارامتری خصوصیات شیمیایی و فیزیکی تا حداکثر هزار ذره در هر ثانیه در یک زمان ، اجازه می دهد .
فلوسایتومتر معمولا در نعیین ناهنجاری های سلامت ، به ویژه سرطان های خون استفاده می شود ولی جنبه های کاربردی متعدد دیگری نیز در تحقیقات پایه ، آزمایش های بالینی و اعمال بالینی دارد . یک متغیر مرسوم به شکل فیزیکی مرتب کردن ذرات بر پایه ی ویژگی های آن ها است ، تا از این طریق جمعیت های مورد نظر تصفیه شوند .
فلوسایتومتر های مدرن توانایی آنالیز چندین هزار ذره در هر ثانیه ، در ” زمان آنی ” را دارند و قادر به این هستند که به شکل پویا ذراتی که ویژگی های به خصوصی دارند را ایزوله یا جدا سازند . فلوسایتومتر همانند با یک میکروسکوپ است با این فرق که به جای شکل دادن یک تصویر از سلول ، فلوسایتومتر کمیت گذاری خودکار شده ی مجموعه ای از پارامتر ها با ” بازده کاری بالا ” ( برای یک تعداد زیادی از سلول ها ) را تحویل می دهد . برای آنالیز بافت های جامد ، بایستی در آغاز یک سوسپانسیون تک سلولی مهیا شود .

قسمت های اصلی یک دستگاه فلوسایتومتر

یک جریان مایع – فلوسل که سلول ها را حمل و در یک ردیف قرار می دهد تا آن ها از میان یک پرتو نور به منظور حس شدن عبور داده شوند .
یک سیستم اندازه گیری – که مواردی که به شکل مرسومی مورد اندازه گیری قرار می دهند مقاومت ظاهری ( یا ضریب هدایت ) هستند و سیستم های نوری – لامپ ها ( زنون ، جیوه ای ) ; لیزر های خنک شده با آب توان بالا ( آرگون ، کریپتون ) ، لیزر های خنک شده با هوای توان پایین ( آرگون ( 488 نانومتر ) ، red-HeNe ( 633 نانومتر ) ، green-HeNe ، HeCd (UV) ) لیزر های دیود ( آبی ، سبز ، قرمز ، بنفش ) که باعث شکل گیری سیگنال های نوری می شوند .
یک آشکار ساز و سیستم تبدیل آنالوگ به دیجیتال ( ADC ) که نور به طرف جلو پخش شده ( FSC ) و نور پخش شده به سمت جناحین ( SSC ) و هم چنین سیگنال های فلورسانس از نور به سیگنال های الکتریکی را به وجود می آورد که می توانند به وسیله ی یک کامپیوتر مورد پردازش قرار گیرند .
یک سیستم تقویت کننده – خطی یا لگاریتمی

یک کامپیوتر به منظور آنالیز این سیگنال ها

فرآیند گرد هم آوردن داده ها از نمونه ها توسط فلوسایتومتر در اصطلاح ” اکتساب ” نامیده می شود . اکتساب به وسیله ی یک کامپیوتر که به شکل فیزیکی در اتصال با فلوسایتومتر قرار دارد انجام می شود و نرم افزاری که اینترفیس دیجیتالی با سایوتومتر را مدیریت می کند . این نرم افزار توانایی تنظیم پارامتر ها ( به عنوان نمونه ولتاژ ) را برای نمونه های تست شونده دارد و هم چنین در نشان دادن اطلاعات ابتدایی نمونه در حین به دست آوردن داده های نمونه کمک می کند تا این اطمینان شکل گیرد که پارامتر ها به شکل صحیحی تنظیم شده اند . فلوسایتومتر های اولیه ، به شکل کلی ، دستگاه های تجربی بودند ولی پیشرفت های صورت گرفته در حوزه ی تکنولوژی سبب شده است استفاده از آن ها در طیفی از اهداف هم تحقیقاتی و هم بالینی امکان پذیر باشد . به خاطر این پیشرفت ها ، یک بازار قابل توجه برای ابزار ، نرم افزار آنالیزی و هم چنین معرف های استفاده شده در امر اکتساب همانند با آنتی بادی های لیبل گذاری شده با استفاده از فلورسانت توسعه یافته اند .

قیمت فلوسایتومتر ؛

برای اطلاع از قیمت فلوسیتومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است