استفاده از نیرو سنج ها در محیط های آزمایشگاهی برای اندازه گیری در موقعیت اصلی و به منظور اهداف آموزشی در وب سایت مشاهده می شوند . این ابزار دقتی تا ±0.3% بار دارند و یک محدوده وزن سطح 20 درصدی را در اختیار دارند و اندازه گیری ها در غالب واحد های گرم و نیوتن انجام می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات نیرو سنج
 

 

نیرو سنج ها با وزن سطحی برابر با 5 تا 1000 گرم یک گیره به عنوان پشتیبان بار  دارند و نمونه های 2.5 تا 50 کیلوگرمی دارای یک قلاب بوده و اکثر تا 100 نیوتن را مورد اندازه گیری قرار می دهند .

اندازه گیری با بسته ی فشرده موجود در شبکه امکان این را دارد که یک انقباض سنج را با یک تغییر ساده به یک فشار سنج تبدیل کند . همراه با نیرو سنج های مکانیکی ، ما مدل های دیجیتالی را نیز ارائه می دهیم . تعداد زیادی از نیرو سنج های ما یک حافظه ی داخلی دارند تا اطمینانی برای این امر باشد که تمامی نتایج اندازه گیری شما قابلیت ذخیره شدن را دارند . به علاوه ، برخی از آن ها مجهز به یک اینترفیس RS-232 بوده و نیازمند یک بسته ی نرم افزاری اختیاری هستند تا اجازه به انتقال داده ها به کامپیوتر برای آنالیز داده شود . امکان استفاده از مدل مکانیکی برای اهداف آموزشی وجود دارد. داشتن این دستگاه ها در محیط کلاس هنگامی که بحث نیرو در کلاس های فیزیک مطرح ، بسیار موثر است . مدل های بزرگ تر مجهز به یک شاخص مقطع و یک سوزن قلاب هستند . نمونه های دیجیتالی در امر تحقیقات و توسعه اصولا استفاده می شوند .

نیرو سنج ها

نیرو های گوناگونی در تمامی بخش های دنیا مشاهده می شوند که می توانند اعمالی بر روی اجسام برای شکل دادن حرکت ایجاد کنند ، برخی از این نیرو ها همانند با نیرو های کشش ، گرانشی و اصطکاک مورد اندازه گیری قرار می گیرند . نیرو ها بر روی اجسام عمل می کنند و سبب هدایت به سمت جلو ، کشیده شدن ، بالا رفتن سرعت ، چرخانده شدن یا از شکل افتادن آن می شوند . اندازه گیری نیروی اعمال شده به اجسام در اندازه گیری های علمی توسط نیرو سنج ها به واحد نیوتن صورت می گیرد . انواع ساده از مواد انعطاف پذیر نظیر فنر ها و نوار های لاستیکی برای اندازه گیری نیرو ها استفاده می کنند . یک نمونه خوب از یک نیرو سنج یک ترازوی اندازه گیری وزن محسوب می شود که میزان نیروی اعمال شده بر آن را اندازه می گیرد و این نیرو را در قالب واحد های وزن نشان می دهد .

جنبه های کاربردی نیرو سنج ها

آزمایش های ساده ی استفاده کننده از این دستگاه ها می توانند نیروی گرانشی را بر روی اجسام کوچک افتاده شده ، در حین اتصال به نیرو سنج اندازه بگیرند . این دستگاه ها قابلیت این را دارند که نیروی مورد نیاز برای کشیدن یک جسم به سمت بالا بر روی یک سطح شیب و نیروی به کار برده شده بر روی بازوی سنگ انداز یک منجنیق را اندازه بگیرند .

یک نیرو سنج ساده

می توان با استفاده از دو قطعه لوله ی PVC ، دو واشر کوچک ، یک سیم و یک نوار لاستیکی ضخیم یک نیرو سنج ساده ایجاد کرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات نیرو سنج
 

 

قیمت نیرو سنج

برای اطلاع از قیمت نیرو سنج می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است