اتوسمپلر gc یا در تعریف دیگر کروماتوگرافی گازی ، ابزاری در آزمایشگاه به شمار می روند که به شکل خودکار نمونه را گرفته و آن را درون GC برای آنالیز تزریق می کنند ، که به نسبت انجام دستی آن هم از نظر زمانی موثر تر و هم باید اشاره داشت که قابل اعتماد تر است .

کاربرد اتوسمپلر gc

اتوسمپلر gc را می شود در هر حوزه ای که در آن کروماتوگرافی گازی استفاده می شود ، به کار گرفت ، از جمله جرم شناسی ، آزمایشگاه های محیطی و پزشکی ، در صنایع غذا و نوشیدنی و دارو شناسی ، برای آنالیز یک نمونه در بحث کنترل کیفی ، خالص سازی ، یا به منظور یافتن یک آنالیت به خصوص . سه نوع اتوسمپلر gc دیده می شود : مایع ، که با نمونه های مایع کار می کند ، headspace که با نمونه های آلی فرار به کار گرفته می شود و SPME که از یک فیبر برای استخراج اجزای نمونه ی شما استفاده می کند .

این ها اتوسمپلر gc  هستند که می توانند تمامی این سه نوع خود نمونه گیری را انجام دهند . انواع گوناگون نمونه هایی که آنالیز خواهید کرد مشخص خواهد کرد که چه شکلی از اتوسمپلر gc مورد نیاز شما خواهد بود . اندازه نمونه ای که می خواهید به کار ببرید ، تعداد آنالیز هایی که باید در یک بازه ی زمانی معین انجام شود را مد نظر داشته باشید و اگر انواع گوناگون نمونه به چشم می خورد ممکن است نیاز به یک اتوسمپلر gc چند منظوره باشد .

تعریف کروماتوگرافی گازی headspace

تعریف ساده

” headspace ” عبارت از فضای گازی بالای نمونه در یک ویال کروماتوگرافی است . اجزای نمونه ی فرار درون فاز گازی پخش می شود و گاز headspace را به وجود می آورد . آنالیز headspace در نتیجه عبارت از آنالیز اجزائی است که در آن گاز حضور دارند .

سازگاری

کروماتوگرافی گازی headspace بیشتر مناسب آنالیز هر نوع فرار سبک در نمونه هایی است که می توانند به شکل موثر داخل حجم گازی headspace از نمونه مایع یا شبکه ی جامد واقع شوند . فرار هایی با نقطه ی جوش بالاتر و نیمه فرار ها با استفاده از این تکنیک به سبب سهم اندک شان در حجم headspace گازی ، قابل کشف نیستند .

آنالیز گازی headspace هم چنین خودش را در اختیار خودکار سازی برای کیفیت کنترل یا بررسی نمونه قرار می دهد . چنین عملی به وسیله ی ابزار مدرن انجام می شود که توسط آن ها نمونه های بسیار قابل تولید مجدد را می شود به یک طریق دقیق و کارآمد مهیا کرد . شبکه های نمونه ای پیچیده که آنالیز مستقیم آن ها ممکن است مشکل باشد و یا نیاز به استخراج یا مهیا سازی نمونه داشته باشند ، نامزد های ایده آلی برای headspace هستند از آن جایی که آن ها را به صورت مستقیم می شود داخل ویال با مهیا سازی اندک یا بدون آماده سازی قرار داد . این کار هم در بحث زمان و هم مقوله ی هزینه صرفه جویی می کند .

کاربرد ها

از کروماتوگرافی گازی headspace برای آنالیز مواد آلی فرار و نیمه فرار در نمونه های گازی ، مایع و جامد استفاده می شود . محبوبیت این تکنیک در طول سال های اخیر بالا رفته و اکنون در سطح جهانی برای آنالیز الکل های خون و حلال های رسوبی در محصولات دارویی مورد پذیرش قرار گرفته است . کاربرد های متداول آن شامل آنالیز صنعتی مونومر ها در پلیمر ها و پلاستیک ، ترکیبات طعم دهنده در نوشیدنی جات و محصولات غذایی و رایحه های موجود در عطر ها و مواد آرایشی ، می شود .

قیمت اتوسمپلر gc

برای اطلاع از قیمت اتوسمپلر کروماتوگرافی گازی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را درفرم زیربرای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است