ارائه دهندگان این محصول 


ستون کروماتوگرافی گازی مویین

یک ستون کروماتوگرافی گازی مویین یا ستون gc مویین در ساده‎ ترین فرم خود از دو قسمت شکل یافته است یعنی لوله ی موئین و فاز ساکن . سیلیکای جوش خورده و فولاد ضد زنگ مواد اصلی به شمار می روند که در ساخت لوله ها استفاده می شوند . فاز های ساکن فراوانی وجود دارند . اکثرا پلیمرهای پایدار حرارتی با وزن مولکولی بالا به صورت مایعات یا چسب ها می باشند . متداول ترین فاز های ساکن این نوع پلیمر ها عبارت می باشند از پلی سیلوکسان ها ( اغلب اوقات به نادرستی سیلیکون ها نامیده می شوند ) و پلی اتیلن گلایکول ها . شکل دیگری از فاز های ساکن که بسیار مرسوم می باشند عبارتند از ذرات متخلخل و کوچک تشکیل شده از پلیمر های زئولیت ها ( به عنوان مثال آلومینا ، غربال های مولکولی ) .

نحوه ی انتخاب یک ستون gc مویین

گام اول – انتخاب یک فاز ساکن

یک فاز ساکن مهم ترین گام در انتخاب یک ستون gc است ، چون گزینش پذیری یا قابلیت ستون gc در تفکیک قسمت های گوناگون نمونه را تعیین می کند . یک فاز ساکن فیلمی است که از نظر شیمیایی به دیواره ی داخلی یک ستون موئین متصل یا روی آن روکش گذاری شده است و باید بر پایه ی نوع عملی که بایستی صورت گیرد ، مورد گزینش واقع شود . اختلاف های موجود در خصوصیات شیمیایی و فیزیکی ذرات آلی تزریق شده و تعاملات آن ها با فاز ساکن بنیاد فرآیند جداسازی محسوب می شوند . هنگامی که قدرت تعامل های فاز ساکن – آنالیت برای دو ذره به  صورت بارزی فرق داشته باشد ، یک ذره به نسبت دیگری به مدت طولانی تری حفظ می شود . مدت زمانی که آن ها در ستون gc حفظ می شوند ( زمان بازداری ) مقیاسی برای این تعامل های فازی – آنالیتی به شمار می رود .

گام دوم : هویت ستون gc

طیف فعلی قطر داخلی ستون gc مویین موجود از نظر تجاری امکان تعادل بین دو فاکتور را مهیا می کند یعنی : کارایی ( تعداد صفحات به صورت نظری ) و ظرفیت نمونه ( مقداری از هر جزء یک نمونه که داخل ستون می تواند استفاده شود بدون بروز بیش از حد بار گذاری ) . بهینه سازی یکی از این فاکتور ها نیازمند قربانی کردن یکی دیگر است . هویت ایده آل برای یک کاربرد خاص به نیاز های تحلیلی مورد نظر وابسته است .

گام سوم : ضخامت فیلم

اکثر ستون های دارای هویت 0.25 میلی متری یک ضخامت فیلم 0.25 یا 0.50 میکرو متری دارند . بسته به کاری که بایستی انجام شود ، ضخامت بهینه ی فیلم ممکن است فرق داشته باشد .
کاهش ضخامت فیلم
مزایای کاهش ضخامت فیلم عبارتند از پیک های تیز تر ( که ممکن است رزولوشن را افزایش دهد ) و کاهش عمل bleeding ( دست رفتن فاز ساكن از درون ستون ) . هر دوی این مزایا سیگنال به پارازیت را بالا می برند .
افزایش ضخامت فیلم
مزایای آن عبارتند از کاهش تعامل بین لوله – آنالیت و افزایش ظرفیت نمونه . معایب آن عبارتند از افزایش پهنای پیک ( که ممکن است باعث کاهش رزولوشن شود ) .

گام چهارم : طول ستون gc

معمولا یک ستون 30 متری بهترین تعادل رزولوشن ، زمان آنالیز و فشار لازم راس ستون را مهیا می کند . داده ها در جدول 4 نشان داده شده اند . کاربرد های به خصوص ممکن است نیاز به طول ستون gc متفاوتی داشته باشند .
ستون های بلند تر
ستون های بلند تر رزولوشن بیشتری را به دست می دهند ولی فشار پشتی را بالا میبرند . بایستی تاکید داشت که دو برابر کردن طول ستون gc هرگز به معنای دو برابر شدن رزولوشن نخواهد بود ( رزولوشن تنها طبق جذر مربع طول ستون افزایش می یابد ) .
ستون های کوتاه تر
ستون های کوتاه تر هنگامی که رزولوشن عالی مورد نیاز باشد پیشنهاد می شوند ، به عنوان نمونه برای اهداف جداسازی صفحه ای یا برای نمونه های ساده تری که اجزای آن ها از نظر طبیعت شیمیایی مختلف است .

قیمت ستون gc

برای اطلاع از قیمت ستون کروماتوگرافی گازی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (6 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است