دستگاه ژل داک که به عنوان سیستم تصویر ژل ، سیستم مستند سازی ژل ، یا ثبت تصویر ژل نامیده می شود یک قطعه ی آزمایشگاهی است که در آزمایشگاه های زیست مولکولی برای تصویر برداری و مستند سازی نوکلئیک اسید و پروتئین با ژل های آگارز یا اتیدیوم بروماید استفاده می شود . این دستگاه ژل داک معمولا با اتیدیوم بروماید یا دیگر فلوفور ها نظیر SYBR Green رنگ می شوند . معمولا ، یک دستگاه ژل داک حاوی یک دستگاه ترانس ایلومینیتور نوری ( UV ) ، یک هود یا یک اتاقک تاریک برای محفاظت منابع نوری خارجی و محافظت کاربر از در معرض گذاری با UV ، و یک دوربین CCD یا CMOS برای گرفتن تصویر ، می باشد.تولید کنندگان اصلی دستگاه ژل داک عبارتند از Syngene ، Vilber Lourmat ، UVP و Biorad . اخیرا کارخانه های چینی نیز با ساخت سیستم های ارزان با کیفیت پایین وارد بازار شده اند .
اخیرا مدل هایی تولید کننده ی تصویر هم چنین دارای ویژگی هایی برای استفاده از فلورسانس و کمی لومینسانس با دوربین های خنک شده تا دمای -57 درجه ی سانتیگراد ، می باشند . دیگر ویژگی های پیشرفته شامل چاپ فوری تصویر بر روی دوربین و قابلیت اتصال به یک شبکه ی وای فای برای کنترل توسط دستگاه های تبلت و تلفن های هوشمند همراه می شود .
از ژل ها می توان برای تعیین خصوصیات پروتئین ها ، DNA و حتی مولکول های کوچک استفاده کرد . در رابطه با DNA ، از ژل ها می توان برای تعیین توالی ، جدا سازی یا آماده سازی استفاده کرد و تصویر برداری و مستند سازی برای تمامی این کاربرد ها ضروری هستند . از طریق استفاده از سیستم های مستند سازی و تصویر برداری مدرن ، آن ها هم چنین می توانند بسیار دقیق باشند . محصولات موجود شامل سیستم های همه در یکی ( all in one ) ، ابزار ها و نرم افزار می شود . در زمان انتخاب یک دستگاه ژل داک نیاز های تحقیقاتی خود را در نظر بگیرید . برای یک کاربرد ساده ، یک سیستم ساده بدون تمامی ویژگی های پیشرفته ممکن است به صرفه ترین گزینه باشد ، در حالی که برای کاربرد های تخصصی تر ویژگی های پیشرفته تر و نرم افزار آنالیز کننده را باید مد نظر داشت .

کاربرد های دستگاه ژل داک

 • میل های ترکیبی آنتی بادی پلی کلونال و مونو کلونال
 • ژل و تصویر برداری از بلات
 • شمارش کلنی ها
 • ارزیابی ایمنی
 • آشکار سازی هم زمان پروتئینی
 • الکتروفورز دو بعدی
 • تعیین کمیت پروتئین
 • تعیین ویژگی تغییر بعد از ترجمه

انواع دستگاه های ژل داک

نوع دستگاه ژل داک مورد نیاز توسط یک آزمایشگاه بستگی به کاربرد و روش آشکار سازی دارد .
کمی لومینسانس : به طور کلی برای بلات وسترن استفاده می شود ،
اتیدیوم بروماید ( UV) دیجیتال / CCD ، کمی لومینسانس ، فلورسانس سه رنگ ، دنسیتومتری و آشکار ساز های نور مرئی برای این وجود دارند تا نتایج کمی ( مقداری ) باند های پروتئینی و نوکلئیک اسیدی ، بلات های نقطه ای و میکروپلیت ها را ثبت کنند .
رادیوگرافی فیلم خودکار : برای رادیو ایزوتوپ ها استفاده می شود .
لیزر : کاربرد های فلورسانس هم زمان ، تعیین کمیت دقیق و بسیار حساس برای رادیو ایزوتوپ ها ، و انعطاف پذیری در انتخاب فیلتر های انتشار ، از جمله فیلتر های سفارشی برای رنگ هایی نظیر رنگ های Cy .
مالتی پلکس : آشکار سازی و تصویر گرفتن از چندین سیگنال فلورسانت به صورت هم زمان در آزمایش هایی مشابه و / یا آشکار سازی سیگنال های لومینسانسی ، رنگ سنجی و رادیو ایزوتوپی .
Phosphoimager ها : افزایش حساسیت برای کاربرد های فلورسانسی هم زمان و رادیو ایزوتوپ ها ، و انعطاف پذیری در انتخاب فیلتر های انتشار ، از جمله فیلتر های سفارشی .

 

قیمت ژل داک

برای اطلاع از قیمت دستگاه ژل داک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (4 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است