دستگاه ژل داک که به عنوان سیستم تصویر ژل ، سیستم مستند سازی ژل ، یا ثبت تصویر ژل نامیده می شود یک قطعه ی آزمایشگاهی است که در آزمایشگاه های زیست مولکولی برای تصویر برداری و مستند سازی نوکلئیک اسید و پروتئین با ژل های آگارز یا اتیدیوم بروماید استفاده می شود . این دستگاه ژل داک معمولا با اتیدیوم بروماید یا دیگر فلوفور ها نظیر SYBR Green رنگ می شوند . معمولا ، یک دستگاه ژل داک حاوی یک دستگاه ترانس ایلومینیتور نوری ( UV ) ، یک هود یا یک اتاقک تاریک برای محفاظت منابع نوری خارجی و محافظت کاربر از در معرض گذاری با UV ، و یک دوربین CCD یا CMOS برای گرفتن تصویر ، می باشد.تولید کنندگان اصلی دستگاه ژل داک عبارتند از Syngene ، Vilber Lourmat ، UVP و Biorad . اخیرا کارخانه های چینی نیز با ساخت سیستم های ارزان با کیفیت پایین وارد بازار شده اند .
اخیرا مدل هایی تولید کننده ی تصویر هم چنین دارای ویژگی هایی برای استفاده از فلورسانس و کمی لومینسانس با دوربین های خنک شده تا دمای -57 درجه ی سانتیگراد ، می باشند . دیگر ویژگی های پیشرفته شامل چاپ فوری تصویر بر روی دوربین و قابلیت اتصال به یک شبکه ی وای فای برای کنترل توسط دستگاه های تبلت و تلفن های هوشمند همراه می شود .
از ژل ها می توان برای تعیین خصوصیات پروتئین ها ، DNA و حتی مولکول های کوچک استفاده کرد . در رابطه با DNA ، از ژل ها می توان برای تعیین توالی ، جدا سازی یا آماده سازی استفاده کرد و تصویر برداری و مستند سازی برای تمامی این کاربرد ها ضروری هستند . از طریق استفاده از سیستم های مستند سازی و تصویر برداری مدرن ، آن ها هم چنین می توانند بسیار دقیق باشند . محصولات موجود شامل سیستم های همه در یکی ( all in one ) ، ابزار ها و نرم افزار می شود . در زمان انتخاب یک دستگاه ژل داک نیاز های تحقیقاتی خود را در نظر بگیرید . برای یک کاربرد ساده ، یک سیستم ساده بدون تمامی ویژگی های پیشرفته ممکن است به صرفه ترین گزینه باشد ، در حالی که برای کاربرد های تخصصی تر ویژگی های پیشرفته تر و نرم افزار آنالیز کننده را باید مد نظر داشت .

کاربرد های دستگاه ژل داک

 • میل های ترکیبی آنتی بادی پلی کلونال و مونو کلونال
 • ژل و تصویر برداری از بلات
 • شمارش کلنی ها
 • ارزیابی ایمنی
 • آشکار سازی هم زمان پروتئینی
 • الکتروفورز دو بعدی
 • تعیین کمیت پروتئین
 • تعیین ویژگی تغییر بعد از ترجمه

انواع دستگاه های ژل داک

نوع دستگاه ژل داک مورد نیاز توسط یک آزمایشگاه بستگی به کاربرد و روش آشکار سازی دارد .
کمی لومینسانس : به طور کلی برای بلات وسترن استفاده می شود ،
اتیدیوم بروماید ( UV) دیجیتال / CCD ، کمی لومینسانس ، فلورسانس سه رنگ ، دنسیتومتری و آشکار ساز های نور مرئی برای این وجود دارند تا نتایج کمی ( مقداری ) باند های پروتئینی و نوکلئیک اسیدی ، بلات های نقطه ای و میکروپلیت ها را ثبت کنند .
رادیوگرافی فیلم خودکار : برای رادیو ایزوتوپ ها استفاده می شود .
لیزر : کاربرد های فلورسانس هم زمان ، تعیین کمیت دقیق و بسیار حساس برای رادیو ایزوتوپ ها ، و انعطاف پذیری در انتخاب فیلتر های انتشار ، از جمله فیلتر های سفارشی برای رنگ هایی نظیر رنگ های Cy .
مالتی پلکس : آشکار سازی و تصویر گرفتن از چندین سیگنال فلورسانت به صورت هم زمان در آزمایش هایی مشابه و / یا آشکار سازی سیگنال های لومینسانسی ، رنگ سنجی و رادیو ایزوتوپی .
Phosphoimager ها : افزایش حساسیت برای کاربرد های فلورسانسی هم زمان و رادیو ایزوتوپ ها ، و انعطاف پذیری در انتخاب فیلتر های انتشار ، از جمله فیلتر های سفارشی .

 

 

قیمت ژل داک ؛

برای اطلاع از قیمت دستگاه ژل داک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 • امتیاز کلی
 • Rated 5 stars
  5 / 5 (2 )
 • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است