گلاوباکس محفظه ای است که برای این طراحی شده است تا به کاربر اجازه دهد با چیز های مختلف در جایی که فضایی مجزا مورد نیاز است، کار کند. در دو طرف گلاوباکس دستکش هایی قرار دارند که به شیوه ای قرار گرفته اند که کاربر می تواند دستان خود را درون دستکش ها قرار دهد و درون محفظه بدون تماس با مواد با آن ها کار کند. قسمتی از این محفظه معمولا شفاف است تا کاربر چیزی را که در حال کار با آن است را مشاهده کند. دو نوع گلاوباکس وجود دارد: یک نوع که به کار اجازه ی کار با مواد سمی نظیر مواد رادیو اکتیو یا عاملان بیماران عفونتی را می دهد و دیگری که اجازه به دستکاری موادی که باید در فضای خالص فوق العاده خالصی قرار گیرند نظیر آرگون و نیتروژن، می دهد. همچنین استفاده از گلاوباکس برای دستکاری چیز های مختلف در یک اتاقک خلاء وجود دارد.

کار در جو خنثی با گلاوباکس

گاز به درون یک گلاوباکس از طریق یک سری دستگاه های تصفیه کننده ای که حلال ها، آب و اکسیژن را از گاز می گیرند، پمپ می شود. از فلز مس گرما دیده ( یا بعضی دیگر از فلزاتی که به خوبی مشتق می شوند ) به طور متداول برای حذف اکسیژن استفاده می شود، این ستون جدا کننده ی اکسیژن معمولا با عبور مخلوط هیدروژن / نیتروژن از میان آن در حالی که گرما می بیند، دوباره ایجاد می شود یعنی آب تشکیل شده به بیرون محفظه با نیتروژن و هیدروژن اضافی رانده می شود. استفاده از غربال های مولکولی برای گرفتن آب به واسطه ی جذب آن در منافذ غربال مولکولی متداول است. چنین محفظه ای اغلب توسط شیمیدان های ارگانو متالیک برای انتقال جامد های خشک از یک محفظه به محفظه ی دیگر استفاده می شود.

یک جایگزین برای استفاده از گلاوباکس برای کار حساس به هوا استفاده از روش های شلنک ( Schlenk ) با استفاده از یک Schlenk line ( منیفولد گاز خلاء ) می باشد. یکی از معایب کار با گلاوباکس این است که حلال های آلی به مهر های پلاستیکی حمله می کنند. در نتیجه محفظه نشتی پیدا می کند و آب و اکسیژن می توانند به محفظه وارد شوند. دیگر عیب استفاده از گلاوباکس این است که اکسیژن و آب از طریق دستکش های پلاستیکی پراکنده می شوند.

 

قیمت گلاوباکس

برای اطلاع از قیمت گلاو باکس آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است