گلوکومتر یک دستگاه پزشکی برای تعیین غلظت تقریبی گلوکز موجود در خون است. چنین چیزی می توان هم چنین نواری از کاغذ تست گلوکز باشد که درون یک ماده غوطه ور شود و طبق یک چارت گلوکز اندازه گیری شود. اندازه گیری گلوکز یکی از عناصر اصلی بررسی میزان گلوکز خون در افراد مبتلا به دیابت شیرین یا کسانی که قند خون کمی دارند به شمار می رود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع قند سنج خون
 

 

یک قطره ی کوچک از خون ، که توسط سوراخ کردن پوست توسط یک لانست به دست می آید ، روی یک نوار تست یک بار مصرف قرار داده می شود و سپس توسط گلوکومتر میزان گلوکز خون بررسی و محاسبه می شود. گلوکومتر سپس سطح گلوکز را به صورت واحد های میلی مول در لیتر یا میلی گرم در یک دهم لیتر نشان می دهد.

انواع گلوکومتر

گلوکومتر های بیمارستانی

گلوکومتر های خاصی برای استفاده در بیمارستان ها امروزه به کار گرفته می شوند. این گلوکومتر ها به طور دقیق تری کنترل کیفی سطح گلوکز خون را ثبت می کنند. در قابلیت های آن ها انتقال داده ها به سیستم های کامپیوتری آزمایشگاهی و سیستم های الکترونیکی ثبت کننده ی اطلاعات پزشکی لحاظ شده است.

تست خون با استفاده از دستگاه هایی که از نوار های آزمایش استفاده می کنند

گلوکومتر ها ممکن است چندین ویژگی کلیدی داشته باشند که ممکن است از مدلی به مدل دیگر فرق کند یعنی :

 • اندازه : میانگین اندازه ی آن ها امروزه تقریبا به اندازه ی کف دست انسان می باشد ، گرچه  های بیمارستانی می توانند به اندازه ی یک کنترل تلویزیون باشند. آن ها با باتری کار می کنند.
 • نوار های آزمایش : یک عنصر قابل مصرف حاوی مواد شیمیایی که با گلوکز موجود در یک قطره خون واکنش نشان می دهند و برای هر اندازه گیری از آن استفاده می شود.
 • رمز نگاری : از آن جایی که نوار های آزمایش ممکن است دسته به دسته متفاوت باشند ، بعضی از مدل ها نیاز به این دارند که کاربر به صورت دستی کد پیدا شده روی نوار های آزمایش یا ویال یا تراشه ای که به همراه نوار آزمایش می آید را وارد کند.
 • حجم نمونه ی خونی : اندازه ی قطره ی خون مورد نیاز بسته به مدل های مختلف متفاوت می باشد.
 • برداشت نمونه ی خونی و آزمایش از نواحی دیگر : حجم های قطره ای کوچک تر باعث شده است بتوان بازو یا دیگر نواحی کمتر حساس را به جای نوک انگشتان به شکل ریزی سوراخ کرد ، چون استفاده از طرفین نوک انگشتان برای گرفتن خون در واقع روشی است که کمتر فرد با آن احساس راحتی دارد.
 • زمان های آزمایش : زمانی که ممکن است دستگاه نتایج تست را نشان دهد بسته به مدل های مختلف از 3 تا 60 ثانیه فرق دارد.
 • نمایش دادن : حجم گلوکز به شکل واحد های مختلف روی صفحه ی نمایش دیجیتالی نشان داده می شود. واحد اندازه گیری انتخاب شده بسته به کشور ها مختلف است به طوری که میلی گرم در یک دهم لیتر در آمریکا ، فرانسه ، ژاپن ، اسرائیل و هند ترجیح داده می شود و میلی مول در لیتر در کانادا ، استرالیا ، چین و بریتانیا استفاده می شود.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع قند سنج خون
 

قیمت گلوکومتر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت گلوکومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است