اتوسمپلر hplc ابزار خودکار شده ای به شمار می روند که بزای بار گذاری دقیق و سریع نمونه ها برای به اجرا در آمدن از بین یک کروماتوگراف مایع عملکرد بالا طراحی شده اند . بنابراین آن ها می توانند به وسیله ی تفکیک اجزایشان آنالیز ، مورد تشخیص و کمیت گذاری واقع شوند . آن ها به ویژه در محیط های آزمایشگاه هایی مفید هستند که نمونه های بسیار کوچک را مورد آنالیز قرار می دهند یا انجام تعداد فراوانی آنالیز صورت می گیرد به این علت که اتوسمپلر hplc سرعت و دقت بار گذاری نمونه را بالا می برند .

مواردی که به هنگام گزینش یک اتوسمپلر hplc بایستی به خاطر داشت

اتوسمپلر های hplc دیده می شوند که برای به کارگیری با نمونه های مایع استفاده می شوند و سایرین از ریز استخراج فاز جامد استفاده می کنند . طیف حجم نمونه ، زمان های بار گذاری و چرخش ، دقت و صحت و نوع ظروفی که با اتوسمپلر های hplc سازگاری دارند ، همگی از ویژگی های این ابزار محسوب می شوند که در میان مدل های مختلف فرق دارد .

5 سوال کلیدی که به هنگام خرید یک اتوسمپلر hplc باید از خود بپرسید

1-     در محیط آزمایشگاه طی یک ماه با چه تعداد نمونه برخورد دارید ؟ اگر تعداد آن ها زیاد است ، یک اتوسمپلر یقینا مورد خوبی برای سرمایه گذاری به شمار می رود . گرچه اگر تنها در آزمایشگاه خود تعداد اندکی نمونه دارید ، یک تزریق کننده ی دستی ممکن است گزینه ی مقرون به صرفه تر از نظر اقتصادی محسوب شود . گرچه ، حتی با در اختیار داشتن مقدار کم نمونه ، دقت بالا و قابلیت تکرار پذیری یک اتوسمپلر ممکن است مواردی باشند که ارزش سرمایه گذاری را نشان دهند .

2-     نمونه هایی که با آن ها سر و کار دارید به چه اندازه هستند ؟ اتوسمپلر ها در مقایسه با انسان ها بسیار دقت بیشتری دارند ، حتی به هنگام کار با نمونه های کوچک . اگر با موقعیت های بسیار حجم پایینی در آزمایشگاه خود سر و کار دارید ، خرید یک اتوسمپلر معمولا یک تفکر خوب است .

3-     زمان چرخه ی ابزار و سرعت بار گذاری نمونه چقدر بالا است ؟ اگر سرعت در آزمایشگاه شما اولویت اول است باید این موارد را در نظر داشته باشید .

4-     چه نوع خدمات و پشتیبانی برای اتوسمپلر ارائه می شود ( گارانتی و غیره ) ؟

5-     هزینه ی خرید ، اجرا و مراقبت از این ابزار به چه مقدار خواهد بود ؟

5 حقیقت مهم در رابطه با اتوسمپلر های hplc

کاربرد اتوسمپلر hplc

  • امروزه ، در حدود 95 درصد یا بیشتر سیستم های hplc ساخت شرکت های بزرگ به همراه اتوسمپلر روانه ی بازار می شوند ، که گواهی بر قابلیت اعتماد و بازده بیشتر سخت افزار اتوسمپلر و کنترل ها در مقایسه با ابزار قدیمی است .
  • به وسیله ی به شکل خودکار کشیدن نمونه و تزریق یک مجموعه از پیش مشخص شده ، اتوسمپلر ها باعث رهایی کاربران آزمایشگاه از انجام کار های غیر جالب و تکراری می شوند . اکثر اتوسمپلر ها چندین ظرف نمونه را به شکل پیش فرض مدیریت می کنند از جمله پلیت های میکرو لیتر .
  • اتوسمپلر hplc منشاء دائمی خطاهای مرتبط با نمونه گیری و تزریق دستی را از حذف کرده اند و به افراد آنالیز کننده اجازه می دهند منشاء های احتمالی دیگر اشتباهات کروماتوگرافی را مورد بررسی قرار دهند . حالا این افراد نیاز به این دارند که تنها یک سینی از نمونه ها را بر پا سازند و اطمینان داشته باشند که نمونه ی صحیح در ویال درستی واقع شده است .
  • اتوسمپلر ها مناسب استفاده در هر محیطی نیستند ، آزمایشگاه های آموزشی هم چنان تا حد زیادی تکیه بر نمونه گیری و تزریق دستی دارند چون هدف اصلی آن ها ، فارغ از کیفیت داده ها ، صرفه جویی در هزینه ها است .
  • سرعت ، توان عملیاتی و حجم های کاهش یافته نمونه برای اکثر آزمایشگاه های تحلیلی پارامتر های مهمی به شمار میروند و  اتوسمپلر ها به شکل شایع در تکنیک های ” سریع ” مختلف پذیرفته شده در دست یابی به این اهداف ، نقش ایفا می کنند . اتوسمپلر ها در آزمایشگاه اهمیت بسزایی همانند با دستگاه های دیگر نظیر ستون ها ، پمپ ها و آشکار ساز ها به دست آورده اند .

قیمت اتوسمپلر hplc

برای اطلاع از قیمت اتوسمپلر کروماتوگرافی مایع می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را درفرم زیربرای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است