یک پمپ تزریق مایعات ، دارو یا مواد مغذی را داخل سیستم گردش خون بیمار تزریق می کند . معمولا داخل ورید پمپ تزریق(دوزینگ پمپ) تزریق صورت می گیرد گرچه تزریق های شریانی ، زیر پوستی و اپیدورال نیز گاهی اوقات استفاده می شوند . پمپ تزریق(دوزینگ پمپ) می تواند به شیوه هایی مایعات را به کار گیرند که اگر به صورت دستی با توسط پرستاران انجام شوند غیر قابل اطمینان و هزینه بر خواهند بود . به عنوان مثال ، آن ها می توانند تا 0.1 mL در هر ساعت تزریق کنند ( کوچکتر از یک قطره ) . به دلیل این که این پمپ ها فشار کاملا بالا ولی کنترل شده ای ایجاد می کنند ، آن ها می توانند مقادیر کنترل شده ای از مایعات را به صورت زیر پوستی یا اپیدورالی ( درست زیر سطح سیستم عصبی مرکزی – یک بی هوشی موضعی بسیار محبوب ستون فقرات برای به دنیا آوردن کودک ) تزریق کنند .

انواع پمپ تزریق

دو نوع اصلی از این پمپ ها وجود دارد . پمپ تزریق حجم بالا(دوزینگ پمپ) که می توانند حلال های مغذی را که به اندازه ی کافی برای تغذیه ی یک بیمار باشند را تزریق کنند . پمپ تزریق حجم کوچک(دوزینگ پمپ) به تزریق هورمون ها ، نظیر انسولین ، یا دیگر دارو ها نظیر مخدر ها می پردازند . پمپ هایی در این دسته ها قرار می گیرند و به نوعی طراحی می شوند که پرتابل باشند ، در حالی که سایرین به نوعی طراحی می شوند که در یک بیمارستان به کار گرفته شوند ، و سیستم های خاصی برای استفاده در میدان جنگ وجود دارند .
پمپ های حجم بالا شکلی از پمپ پربستالتیک را به کار می گیرند . آن ها از غلتک های کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده می کنند که یک لوله ی لاستیکی – سیلیکونی را که از میان آن دارو در جریان است را تحت فشار قرار می دهند .
پمپ های حجم کوچک معمول از یک موتور کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده می کنند که یک پیچ را می چرخاند که شناور ( plunger ) را روی یک سرنگ هل می دهد .

نوع کلاسیک استفاده از پمپ تزریق(دوزینگ پمپ) در زمینه ی پزشکی قرار دادن یک ابزار اندازه گیری فشار خون حول یک کیسه مایع است . فشار روی کیسه باعث آغاز شدن فشار تزریقی می شود . این فشار را می توان روی صفحه ی مدرج ابزار اندازه گیری فشار خون خواند . مشکل این است که این جریان به شکل بارزی با فشار خون ( یا وزن ) بیمار متغیر است ، و فشار مورد نیاز با مسیر به کار گیری ابزار متغیر است و به صورت بالقوه اگر توسط فردی که در این زمینه تخصص ندارد به کار گرفته شود باعث ایجاد خطر می شود .
بعضی از کوچکترین پمپ های تزریقی از نیروی اسمزی استفاده می کنند . اساسا ، یک کیسه از محلول نمکی آب را از طریق یک غشاء جذب کرده و باعث متورم شدن آن می شود . این کیسه دارو را به بیرون می فشارد . مقدار دقیقا توسط غلظت های نمکی و حجم پمپ کنترل می شود . پمپ های اسمزی معمولا با یک سرنگ دوباره باردار می شوند .
پمپ تزریق نیرو گرفته با فنر گردش در جهت ساعت تولید شده اند و گاهی اوقات در کار های دامپزشکی و برای پمپ تزریق حجم کوچک متحرک به کار گرفته می شوند . معمولا آن ها یک فنر برای نیرو دادن به عمل تزریق ، و یک فنر دیگر برای زنگ هشدار زمانی که تزریق کامل می شود ، دارند .
در میدان های جنگ اغلب اوقات نیاز به مقادیر زیادی از تزریق سریع مایع ، با توجه به تغییر بارز فشار های خون و شرایط بیمار است . پمپ های تزریق تخصصی برای این منظور طراحی شده اند ، گرچه گسترش نیافته اند .
بسیاری از پمپ های تزریقی توسط یک سیستم جاسازی شده ی کوچک کنترل می شوند . آن ها با دقت طراحی شده اند تا هیچ گونه سیگنالی باعث شکست سیستم که به بیمار می تواند آسیب برساند ، نشود .

 

قیمت پمپ تزریق ؛

برای اطلاع از قیمت دوزینگ پمپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

پاسخ دهید

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران