یک پمپ تزریق مایعات ، دارو یا مواد مغذی را داخل سیستم گردش خون بیمار تزریق می کند . معمولا داخل ورید پمپ تزریق(دوزینگ پمپ) تزریق صورت می گیرد گرچه تزریق های شریانی ، زیر پوستی و اپیدورال نیز گاهی اوقات استفاده می شوند . پمپ تزریق(دوزینگ پمپ) می تواند به شیوه هایی مایعات را به کار گیرند که اگر به صورت دستی با توسط پرستاران انجام شوند غیر قابل اطمینان و هزینه بر خواهند بود . به عنوان مثال ، آن ها می توانند تا 0.1 mL در هر ساعت تزریق کنند ( کوچکتر از یک قطره ) . به دلیل این که این پمپ ها فشار کاملا بالا ولی کنترل شده ای ایجاد می کنند ، آن ها می توانند مقادیر کنترل شده ای از مایعات را به صورت زیر پوستی یا اپیدورالی ( درست زیر سطح سیستم عصبی مرکزی – یک بی هوشی موضعی بسیار محبوب ستون فقرات برای به دنیا آوردن کودک ) تزریق کنند .

انواع پمپ تزریق

دو نوع اصلی از این پمپ ها وجود دارد . پمپ تزریق حجم بالا(دوزینگ پمپ) که می توانند حلال های مغذی را که به اندازه ی کافی برای تغذیه ی یک بیمار باشند را تزریق کنند . پمپ تزریق حجم کوچک(دوزینگ پمپ) به تزریق هورمون ها ، نظیر انسولین ، یا دیگر دارو ها نظیر مخدر ها می پردازند . پمپ هایی در این دسته ها قرار می گیرند و به نوعی طراحی می شوند که پرتابل باشند ، در حالی که سایرین به نوعی طراحی می شوند که در یک بیمارستان به کار گرفته شوند ، و سیستم های خاصی برای استفاده در میدان جنگ وجود دارند .
پمپ های حجم بالا شکلی از پمپ پربستالتیک را به کار می گیرند . آن ها از غلتک های کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده می کنند که یک لوله ی لاستیکی – سیلیکونی را که از میان آن دارو در جریان است را تحت فشار قرار می دهند .
پمپ های حجم کوچک معمول از یک موتور کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده می کنند که یک پیچ را می چرخاند که شناور ( plunger ) را روی یک سرنگ هل می دهد .

نوع کلاسیک استفاده از پمپ تزریق(دوزینگ پمپ) در زمینه ی پزشکی قرار دادن یک ابزار اندازه گیری فشار خون حول یک کیسه مایع است . فشار روی کیسه باعث آغاز شدن فشار تزریقی می شود . این فشار را می توان روی صفحه ی مدرج ابزار اندازه گیری فشار خون خواند . مشکل این است که این جریان به شکل بارزی با فشار خون ( یا وزن ) بیمار متغیر است ، و فشار مورد نیاز با مسیر به کار گیری ابزار متغیر است و به صورت بالقوه اگر توسط فردی که در این زمینه تخصص ندارد به کار گرفته شود باعث ایجاد خطر می شود .
بعضی از کوچکترین پمپ های تزریقی از نیروی اسمزی استفاده می کنند . اساسا ، یک کیسه از محلول نمکی آب را از طریق یک غشاء جذب کرده و باعث متورم شدن آن می شود . این کیسه دارو را به بیرون می فشارد . مقدار دقیقا توسط غلظت های نمکی و حجم پمپ کنترل می شود . پمپ های اسمزی معمولا با یک سرنگ دوباره باردار می شوند .
پمپ تزریق نیرو گرفته با فنر گردش در جهت ساعت تولید شده اند و گاهی اوقات در کار های دامپزشکی و برای پمپ تزریق حجم کوچک متحرک به کار گرفته می شوند . معمولا آن ها یک فنر برای نیرو دادن به عمل تزریق ، و یک فنر دیگر برای زنگ هشدار زمانی که تزریق کامل می شود ، دارند .
در میدان های جنگ اغلب اوقات نیاز به مقادیر زیادی از تزریق سریع مایع ، با توجه به تغییر بارز فشار های خون و شرایط بیمار است . پمپ های تزریق تخصصی برای این منظور طراحی شده اند ، گرچه گسترش نیافته اند .
بسیاری از پمپ های تزریقی توسط یک سیستم جاسازی شده ی کوچک کنترل می شوند . آن ها با دقت طراحی شده اند تا هیچ گونه سیگنالی باعث شکست سیستم که به بیمار می تواند آسیب برساند ، نشود .

 

قیمت پمپ تزریق

برای اطلاع از قیمت دوزینگ پمپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است