لیست شرکت های ارائه دهنده ی فیلتر پرس آزمایشگاهی 


 

دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی ابزاری است که در فرآیند های جداسازی استفاده می شود ، مخصوصا در جدا سازی مایع / جامد با استفاده از اصول هدایت فشار ، که توسط یک پمپ آبکی ( اسلاری پمپ ) صورت می گیرد . از دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی در کار های دسته ای و حجم ثابت استفاده می شود ، یعنی کار باید برای تخلیه ی فیلتر کیک متوقف شود قبل از این که امکان شروع دسته ی بعدی باشد . اجزای اصلی یک فیلتر پرس اسکلت و بسته ی فیلتر است . اسکلت بسته ی فیلتر را در کنار هم نگاه می دارد در حالی که فشار درون محفظه ی فیلتراسیون اعمال می شود . این محفظه گرچه تنها می تواند حجم خاصی از جامدات را خود نگاه دارد .

انواع فیلترپرس ها

فیلترپرس ها در سه نوع اصلی قرار می گیرند : فیلترپرس های قابی و صفحه ای ، فیلترپرس های قابی و صفحه ای تو رفته و فیلترپرس های خودکار .

فیلترپرس قابی و صفحه ای

یک فیلتر پرس قابی و صفحه ای اساسی ترین نوع طراحی دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی می باشد ، و بسیاری از افراد از آن به عنوان یک ” صفحه فیلتر غشائی ” یاد می کنند . این نوع فیلتر پرس از صفحات و قاب های زیادی تشکیل شده است که با پشتیبانی یک جفت ریل به صورت یک در میان قرار گرفته اند .

فیلتر پرس خودکار

یک فیلتر پرس خوکار دارای همان مفهوم فیلتر دستی و فیلتر قابی است ، به جز اینکه کل فرآیند به طور کامل خودکار است . از فیلتر پرس های صفحه و قاب بزرگ تری با ” تعویض کننده های مکانیکی صفحه ” تشکیل شده است .

فیلتر پرس صفحه ای تو رفته

یک فیلتر پرس صفحه ای تو رفته از ساختار های مربعی شکل پلی پروپیلنی در حدود 2 تا 4 فوتی تشکیل شده است و یک تو رفتگی مقعر و یک حفره در مرکز هر کدام دیده می شوند . دو صفحه به یک دیگر متصل می شوند تا یک محفظه را برای تحت فشار قرار دادن ماده ی آبکی ایجاد کنند و محتوای صاف شده ( فیلتر شده ) از میان آستر پارچه ای فیلتر ( صافی ) در محفظه خارج شود .

کاربرد ها

از فیلترپرس ها در طیف وسیعی از کاربرد ها استفاده می شود ، از آب زدایی محلول های آبکی معادن مواد معدنی گرفته تا خالص سازی پلاسمای خون . در همان حین ، تکنولوژی دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی به خوبی خودش را در آب زدایی زغال سنگ فوق العاده ریز و هم چنین بازیابی مایع صافی شده در کارخانه های آماده سازی زغال سنگ ، جا انداخته است . طبق گفته ی G.Prat ، ” دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی توانسته خودش را به عنوان موثر ترین و قابل اطمینان ترین تکنیک مطابق نیاز های امروزی اثبات کند . ” یکی از انواع فیلترپرس ها ، دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی صفحه ای مقیاس Pilot می باشد ، که مخصوص آب زدایی مواد آبکی زغال سنگ است . در سال 2013 ، جامعه ی معدن کاری ، متالوژی و اکتشاف مقاله ای را در رابطه با این کاربرد خاص منتشر کرد . اشاره شده بود که استفاده از دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی برای کار های تولید بسیار مفید است ، چون امکان آب زدایی را برای ایجاد یک محصول زغال سنگ فوق العاده تمیز فراهم می کند ، و هم چنین کیفیت آب حذف شده ی موجود برای تمیز کردن تجهیزات را بهبود می بخشد .

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید