کرنومتر آزمایشگاهی یک قطعه ساعت دستی است که به این دلیل طراحی شده است که از زمان فعال شدن تا زمان غیر فعال شدن یک مقدار زمان سپری شده از یک مقدار مشخص زمان را اندازه بگیرد . یک نسخه ی دیجیتالی بزرگ کرنومتر آزمایشگاهی به منظور مشاهده از راه دور ، همانند با محیط استادیوم های ورزشی طراحی شده است و اسم آن Stopclock می باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تایمر آزمایشگاهی
 

 

 

اعمال مربوط به گرفتن زمان به صورت سنتی توسط دو دکمه که روی قاب قرار دارند کنترل می شود . فشار دادن دکمه ی بالایی باعث می شود تایمر فعال شود ، و فشار دادن همین دکمه برای بار دوم باعث متوقف سازی آن می شود ، که به دنبال آن مدت زمان سپری شده نشان داده می شود . یک فشار بر روی دکمه ی دوم باعث می شود کرنومتر آزمایشگاهی به زمان صفر ریست شود . دکمه ی دوم هم چنین به منظور ثبت زمان های جدا سازی یا lap times به کار گرفته می شود . زمانی که دکمه ی جدا سازی زمان هنگام فعال بودن ساعت فشار داده می شود ، صفحه ی نمایش دیگر کار نمی کند ، و اجازه داده می شود تا میزان زمان سپری شده تا آن نقطه خوانده شود ، ولی مکانیسم ساعت ثبت کل زمان سپری شده را ادامه می دهد . فشار دادن دکمه ی جدا سازی در بار دوم اجازه می دهد تا ساعت برای نشان دادن کل زمان به کار خود ادامه دهد .

انواع کرنومتر آزمایشگاهی و کارایی آن

کرنومتر آزمایشگاهی مکانیکی دارای یک شاه فنر می باشند ، که باید به صورت دوره ای توسط چرخاندن دستگیره ی برآمده ای که در بالای ساعت به چشم می خورد ، کوک شوند .

کرنومتر آزمایشگاهی الکتریکی دیجیتال نیز به چشم می خورند که به علت عنصر زمان گیری ارتعاش سنج کریستالی به نسبت کرنومتر های مکانیکی دقیق تر می باشند . چون آن ها دارای یک میکرو چیپ هستند ، اغلب اوقات تاریخ و زمان روز را نیز نشان می دهند . بعضی از آن ها ممکن است دارای یک کانکتور برای اتصال به سنسور های خارجی باشند ، که این امر به کرنومتر اجازه می دهد به واسطه ی رخداد های خارجی فعال شود ، بنابراین اندازه گیری زمان سپری شده به نسبت زمانی که دکمه ها با انگشت یک فرد فشار داده می شود ، بسیار دقیق تر انجام می شود .  کرنومتر هایی که شمارش را بر اساس یک صدم یک ثانیه می شمارند معمولا با شمارش میلی ثانیه ها در عوض سانتی ثانیه ها اشتباه گرفته می شوند . اولین تایمر دیجیتالی استفاده شده در ورزش های سازماندهی یافته Digitimer بود که توسط شرکت Cox Electronic Systems در سال 1971 ساخته شد . این دستگاه یک لوله ی نیکسی ( Nixie tube  – یک لامپ خلاء که برای نمایش اعداد نا خوانا به کار می رود ) را به کار می گیرد و یک هزارم ثانیه را نشان می دهد . اولین استفاده از آن در مسابقات اسکی بود ، که بعدا توسط بازی های جهانی دانشگاه ها در مسکو ، روسیه ، ایالت متحده ، NCAA و در آزمون های المپیک به کار گرفته شد .

از این دستگاه زمانی استفاده می شود که مدت زمان ها باید دقیقا با حداقل مشکلات اندازه گیری شود . تجربیات آزمایشگاهی و رویداد های ورزشی نظیر دو های سرعت مثال های خوبی به شمار می روند .

عملکرد کرنومتر آزمایشگاهی هم چنین به عنوان یک عملکرد اضافی در بسیاری از ساعت های مچی دیجیتال ، تلفن های همراه ، موزیک پلیر های پرتابل و کامپیوتر ها دیده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تایمر آزمایشگاهی
 

 

قیمت  کرنومتر آزمایشگاهی 

برای اطلاع از قیمت  کرنومتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است