راکتور آزمایشگاهی باعث می شود کاربر نسبت به واکنش های شیمیایی ، از جمله کنترل دمای محتویات ظرف ، اندازه گیری پارامتر هایی نظیر pH یا فشار ، و کاربرد های مختلف در رابطه با ترکیب و پراکنده کردن ، کنترل داشته باشد .

انواع مختلف راکتور آزمایشگاهی

انواع مختلف راکتور آزمایشگاهی شامل راکتور همزن دار ، فشار بالا و مینی راکتور ها می شود . راکتور های لوله ای جریان مداوم را می توان از خارج حرارت داد یا با یک مایع در حال گردش عایق بندی کرد .
اغلب اوقات راکتور های آزمایشگاهی به شکل سنتز کننده های آلی نیز ارائه می شوند که برای سنتز موازی ( به عنوان مثال ایجاد سریع سرب ) استفاده می شوند ، و سنتز کننده های مایکروویو برای سنتز مواد غیر آلی و آلی و شیمی پلیمر .

راکتور یکپارچه ( بستر ثابت )

یک مزیت راکتور بستر ثابت ساختار ساده ی آن است . از طرف دیگر ، با آن که انتقال یا عبور تعدادی از کاتالیزور ها توسط جریان واکنش دهنده ممکن است به منظور تفسیر داده ها در این راکتور آزمایشگاهی به مهمی راکتور افتراقی نباشد ، باز هم می تواند مشکل آفرین باشد .

راکتور پیوسته ی همزن دار

در یک راکتور پیوسته ی همزن دار کاتالیزور توسط یک اسلاری ( محلول آبکی ) متفرق می شود . گرچه در این راکتور آزمایشگاهی تماس بین کاتالیزور و مایع به نسبت راکتور های افتراقی و یکپارچه بهتر است ، ولی در رابطه با نمونه گیری مشکل دارد .

راکتور همزن دار حاوی جامدات

گرچه طراحی های مختلفی از این نوع راکتور آزمایشگاهی وجود دارد ، همگی از نظر عملکرد ضرورتا یکسان هستند . در این راکتور ، ذرات کاتالیزور در پره هایی قرار گرفته اند که به شکل مناسبی در سرعت های بالا چرخانده می شوند تا اثرات انتقال جرم خارجی به حداقل برسد ، و در همان حین ، محتویات مایع به خوبی مخلوط شود .
راکتور همزن دار مخزن مداوم ( CSTR )
در این راکتور کاتالیزور تازه به داخل راکتور به همراه مایع تغذیه می شود و کاتالیزور در جریان محصول راکتور را با همان سرعتی که تغذیه شده است ، ترک می کند .

راکتور مستقیم از طریق انتقال

از این راکتور آزمایشگاهی به صورت تجاری استفاده ی زیادی در تولید گازوئیل در صنایع پتروشیمی استفاده می شود و علاوه بر این در اعمال خشک کردن غلات به کار گرفته می شود .

راکتور انتقالی گردش مجدد

توسط دوباره به گردش انداختن گاز و کاتالیزور از میان راکتور انتقالی ، مخلوطی با شرایط خوب را می توان به دست آورد مشروط به این که مقدار گردش مجدد با توجه به مقدار تغذیه زیاد باشد . در نتیجه ، عملکردی ایزوترمال به دست می آید .

خلاصه رتبه بندی راکتور ها

رتبه بندی راکتور های مختلف به صورت خلاصه در متن آورده شده است . راکتور انتقالی گردش مجدد و CSTR به نظر بهترین گزینه ها می باشند چون از هر نظر به استثنای ساختار رضایت بخش می باشند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است