یخچال فریزر آزمایشگاهی

یخچال فریزر آزمایشگاهی

 

از یخچال فریزر آزمایشگاهی برای نگه داری نمونه ها و محلول های مختلف در برودت 8-2 درجه سانتی گراد استفاده می گردد . معمولا در اثر رشد میکروارگانیسم های گنده رو بر روی نمونه ها و محلول ، مواد درون آنها تجزیه گشته و یا دناتوره خواهند شد. از آنجایی که که دما قادر است با کاهش فعالیت آنزیم ها رشد میکروارگانیسمها را به تاخیر بیاندازد ، از برودت هوا برای نگه دار بهتر نمونه ها و محلول ها استفاده می شود.

چگونگی کاربری یخچال فریزر آزمایشگاهی

یخچال باید درسطحی کاملا افقی ، در سردترین قسمت ساختمان ، به دور از گرما و نور مستقیم خورشید قرار گیرد. طرز قرار گیری آن باید به نحوی باشد که فضا کافی درپشت و دو طرف آن وجود داشته باشد تا هوا کاملاً از پشت و اطراف آن جریان یابد.

 

درب یخچال فریزر آزمایشگاهی باید پس از هربار استفاده کاملاً بسته شده و دمای آن در دامنه 2 الی 8 درجه سانتی گراد قرار داشته باشد . میانگین مناسب دمای یخچال 4 درجه سانتی گراد است. جهت فرآورده های خونی نیاز به یخچال مخصوص بانک خون است. دمای این قبیل یخچال ها در دامنه 1 الی 6 درجه سانتی گراد می باشد . این قبیل یخچال ها دارای آژیر هشدار دهنده ای هستند که با کشیدن آژیر خارج شدن دما از این دامنه را به کاربر اطلاع می دهند

جهت کنترل دما می توان از دماسنج جیوه ای استفاده نمود . چیدمان مواد داخل یخچال فریزر آزمایشگاهی باید به نحوی باشد که کیت ها با کمی فاصله از یکدیگر و از دیواره های جانبی یخچال قرار گیرند .

 

نحوه نگه داری

نگه داری مداوم

در صورت مشاهده آب در کف یخچال باید آن را روزانه با محلول رقیق بیکربنات سدیم تمیز نمائید.

در صورت آلودگی یخچال فریزر آزمایشگاهی با مایعات بیولوژیک ، باید محل آلودگی را با محلول سفید کننده وایتکس 10% تمیز و ضدعفونی کنید.

سطوح بیرونی یخچال نیز باید به طور مرتب تمیز گردد.

نگه داری ماهانه یخچال فریزر آزمایشگاهی

داخل یخچال تمیز شده و برفک آن ذوب شود . هرگاه در طول ماه ضخامت برفک یخچال به 6 الی 10 میلی متر رسید ، حتما باید اقدام به ذوب آن نمود حتی ، اگر هنوز به یک ماه نرسیده باشد.

توصیه می شود تمامی عملیات نگه داری ، تعمیرات ، نظافت ، ضدعفونی و آب کردن برفک با ذکر تاریخ بر روی تمامی یخچال ها ثبت گردد.

غبار روی موتور و لوله های سرد کننده پشت یخچال روبیده شود.

لاستیک دور درب یخچال کنترل و در صورت پارگی تعویض شود.

توجه : برای جدا کردن یخ از یخچال نباید از اجسام تیز استفاده نمود . باید اجازه داد یخ به خودی خود ذوب گردد. پس از پایان کار ، مدت زمان بازیابی یخچال حداقل 2 ساعت می باشد . پس از گذشت این مدت می توانید مواد و کیت ها را مجدداً به داخل یخچال فریزر آزمایشگاهی برگردانید.

نام علمی ، اطلاعات مربوط به محتویات ، تاریخ آغاز نگه داری و نام کسی که آنها را انبار کرده باید به صورت واضحی بر روی چسبی که بر روی تمامی ظروف و مواد نگه داری شده در یخچال فریزر آزمایشگاهی زده شده ، قید گردیده باشد . مواد برچسب نخورده و غیر قابل استفاده باید اتوکلاو شده و دور انداخته شوند.

 

قیمت یخچال فریزر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت یخچال فریزر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (10 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است