یک الک یا غربال دستگاهی است که برای جدا سازی عناصر دلخواه از مواد غیر خواسته شده یا برای تعیین مشخصات توزیع اندازه ی ذرات یک نمونه استفاده می شود و معمولا این کار با استفاده از یک صفحه ی بافته شده نظیر یک توری یا شبکه ی مشبک صورت می گیرد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الک آزمایشگاهی
 

 

در آشپزی از الک برای جدا سازی و تفکیک توده ای از مواد به شکل اجزای خشک نظیر آرد و هم چنین برای تحت تاثیر هوا قرار دادن و ترکیب کردن آن ها استفاده می شود . یک صافی نوعی از الک است که برای جدا سازی جامدات از مایعات استفاده می شود.

الک کردن

الک کردن دستی یک تکنیک ساده است که برای جدا سازی ذرات دارای اندازه های مختلف استفاده می شود. یک الک کوچک نظیر آن چه که برای الک کردن آرد استفاده می شود دارای منافذ بسیار ریز است. ذرات زمخت براساس سابیده شدن بر یکدیگر و منافذ صفحه از هم دیگر جدا یا تفکیک می شوند. از الک ها هم چنین برای جداسازی سنگ ها از شن استفاده می شود. غربال کردن تریاژ اشاره به دسته بندی افراد طبق شدت آسیب آن ها دارد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الک آزمایشگاهی
 

 

روش توليد الک آزمایشگاهی :

الک آزمایشگاهی از چهار بخش اصلي تشکيل شده است:

 1. فريم بالايي الک
 2. فريم پاييني الک
 3. توري الک
 4. پلاک الک

ورق از جنس استيل در عمليات کشش به شکل ديواره بالايي الک آزمایشگاهی تبديل ميشود . همچنين روش توليد فريم پايين الک آزمایشگاهی نيز به همين شکل ميباشد. توري الک طي عمليات پرسکاري در بين اين دو فريم گذاشته و فريم بالايي و فريم پايين بصورت پرسي در هم فرو ميروند . براي محکم تر شدن توري در بين فريم ها عمليات جوشکاري دقيقي بروي آنها انجام ميشود. در مرحله آخر پلاک مشخص شده (‌ بعد از حک کاري شماره الک بر روي ) الک پرچ ميشود. الکها بعد از بسته بندي در کارتن به مشتري ارائه ميگردد.

نگهداري و محافظت از الک آزمايشگاهي :

الک هاي آزمايشگاهي با توجه به فريم شان تحمل وزني بخصوصي دارند که در صورت عدم رعايت اين مسئله از عمر آن کاسته ميشود. بعد از استفاده از الکها بهتر است آن را با فشار باد آنرا تميز کنيم در صورت عدم دسترسي به کمپرسور هوا با فرچه هاي مخصوص تميز کردن الک آزمایشگاهی ، ان را تميز کنيد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الک آزمایشگاهی
 

قیمت الک آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت الک آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است