چمبر آزمایشگاهی یا چمبر تست دما و رطوبت شبیه سازی کننده ی یک محیط کوچک برای تست اثرات شرایط حاد همانند با دما های فوق العاده بالا ، رطوبت ، نور ، خوردگی  و لرزش بر روی یک نمونه یا محصول است . اطلاعات فراهم شده اجازه به شناسایی و رفع هر گونه مشکل بالقوه می دهد و این اطمینان را شکل می دهد که محصول تحت شرایط سخت همان عملکردی را از خود نشان خواهد داد که از آن انتظار می رفته است . این اطلاعات اهمیت بسیار بالایی دارند و سبب می شوند که چمبر آزمایشگاهی یک ابزار بسیار با ارزش در حوزه های علوم زیست محیطی ، دارو شناسی ، صنعت غذا ، صنایع وسایل الکترونیکی به همراه موارد متعدد دیگر باشد .

روش های آزمایش بسیار گوناگون می باشند از تست ساده ی دما تا تست های مربوط به شوک های حرارتی ، که محصول را تحت تاثیر تغییر سریع دما تا ±70 درجه ی سانتی گراد در دقیقه ، ارزیابی استرس محیطی ( ESS ) ، تست ارتفاع ، تست پایداری نوری  و تست AGREE ( اﻧﺠﻤـﻦ ﻣﺸـﻮرﺗﯽ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﻃﻤﯿﻨﺎن در ﺗﺠﻬﯿﺰات اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ) قرار می دهند که در آن یک سری تغییرات دمایی ، رطوبتی و تست های لرزش صورت می گیرند .

به هنگام گرفتن تصمیم در رابطه با خرید یک چمبر آزمایشگاهی در عوض استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی در خارج از مجموعه ، مواردی که در ذهن باید به خاطر داشت عبارت می باشند از میزان سرمایه و راحتی کار ، مزایایی که به صورت شگفت آوری به شرکت های کوچکتر و هم چنین کمپانی های بزرگتر نیز توسعه یافته است .

چطور یک چمبر آزمایشگاهی انتخاب کنم؟

وجود چمبر آزمایشگاهی در سایز و اشکال گوناگون و فراوان نشان از این دارد که پیش از خرید باید به خوبی تحقیق کنید . یک بازه ی زمانی مشخصی را صرف بررسی امکاناتی کنید که فضای آزمایشگاه یا نحوه ی انجام آزمایش های شما نیازمند آن است :

 • در رابطه با کاربرد هایی در دما های بالا ، چمبر آزمایشگاهی قادر به این است که به دمایی بالاتر از 200 درجه ی سانتی گراد برسد که بستگی به مواد ساخت آن دارد .
 • گزینه های منجمد سازی دی اکسید کربن دارند ، با قابلیت تقریبا پایین آوردن دمای چمبر تا زیر 73 درجه ی سانتی گراد و هم چنین LN2  تا آن را به 185 درجه ی سانتی گراد نیز کاهش دهند . به منجمد سازی مکانیکی به وسیله ی یک کمپرسور تک مرحله ای یا نوع آبشاری دو مرحله ای می توان دست یافت . کندانسور ( چگالنده ) های خنک کننده با هوا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند ، ولی احتمال این وجود دارد که سبب گرم کردن فضای اتاق شده و به فضای وسیع تری نیاز داشته باشند . کندانسور های خنک کننده با آب حرارت را از خود بروز نمی دهند ولی برای کار باید یک منبع آب وجود داشته باشد .
 • به هنگام پایین آوردن و بالا بردن دمای چمبر تست را در نظر داشته باشید ، چون متغیر های متعددی بر روی اعداد مربوط به دما تاثیر گذار هستند ، از جمله سایز دستگاه ، محدوده ی دمایی و قدرت سیستم حرارت دهنده یا منجمد کننده .
 • گرچه متداول ترین طیف رطوبت نسبی 20–98% RH است ، گزینه هایی همانند با سیستم های تصفیه ی هوای خشک قادر به این هستند این مقدار را بیشتر کاهش دهند .
 • به دنبال امکاناتی همانند با کنترلر های مبتنی بر ریز پردازنده ، autotune ( یک نوع پردازنده صوتی ) ، ال ای دی ، ال سی دی ، یا نمایشگر های RH و ال سی دی لمسی و سنسور های RH حالت جامد باشید .
 • مدل های رو میزی ، walk-in ( برای کار با آن ها باید وارد محیط آن شوید ) ، reach-in ( نیازی به وارد شدن نیست و معمولا با باز کردن در دستگاه موارد لازم را می توان انجام داد ) موجود هستند . جوش کاری با بخار دیواره های محفظه ی درونی و هم چنین یک لولای دری که به محکمی جفت و جور شده است احتمال نشتی را پایین می آورند .

قیمت چمبر آزمایشگاهی 

برای اطلاع از قیمت چمبر تست دما و رطوبت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است