لیست شرکت های ارائه دهنده ی هود لامینار


هود لامینار می تواند یک منطقه ی کاری را از آلودگی مصون نگه دارند. بسیاری از آزمایشگاه های تحقیقاتی و پزشکی نیاز به محیط های کاری استریل برای انجام آزمایش های تخصصی خود دارند . هود های لامینار می توانند چنین راه حلی را در اختیار آن ها بگذارند.

دلیل استفاده از هود لامینار؟

هود لامینار محیط های کاری فاقد ذرات آلوده کننده توسط به جریان انداختن هوا از میان یک سیستم فیلتراسیون و خالی کردن آن از میان یک سطح کاری در یک جریان هوای لامینار یا تک جهتی، به وجود می آورند. آن ها محیط عالی از نظر داشتن هوایی تمیز برای یک سری از ملزومات آزمایشگاهی فراهم می کنند.

کاربرد ها

هود های لامینار برای یک سری از کاربرد ها و به ویژه جایی که به یک محیط دارای هوای تمیز برای دستگاه های کوچک تر نیاز است ، به عنوان مثال دستگاه های الکترونیکی حساس به ذرات آلوده کننده ، مناسب می باشند . در آزمایشگاه ، هود های لامینار معمولا به منظور کار تخصصی استفاده می شوند .

هود های لامینار را می توان در قالب پیش نیاز های تخصصی کار آزمایشگاهی در نظر گرفت و هم چنین برای کار معمولی در آزمایشگاه ، به ویژه حوزه های پزشکی ، داروشناسی، الکترونیک و صنعتی ایده آل هستند .

نحوه ی عمل

فرآیند هود لامینار را می توان همانند با جریان هوایی توصیف کرد که در آن مجموعه ی کاملی از هوا با سرعت یک نواخت و پایداری در جریان است .

هود های لامینار بر پایه ی استفاده از جذب هوای لامینار از میان یک یا بیشتر از یک فیلتر HEPA کار می کنند که این فیلتر ها به این منظور طراحی شده اند که یک محیط کاری فاقد اجزای آلوده کننده فراهم کنند و از محصول محافظت به عمل آورند. هوا به میان یک سیستم فیلتراسیون کشیده می شود و سپس از میان سطح کاری به عنوان بخشی از فرآیند جریان های لامینار بیرون داده می شود.

معمولا ، سیستم فیلتراسیون از یک پیش فیلتر و یک فیلتر HEPA تشکیل شده است. هود لامینار از طرفین محصور شده است و فشار مداوم مثبت هوا حفظ می شود تا جلوی ورود هوای آلوده به اتاق گرفته شود.

انواع هود های لامینار

هود های لامینار را می توان در دو دسته ی هود های عمودی و افقی تقسیم کرد. انواع بسیار متفاوتی از هود ها با الگو های متنوع جریان هوا برای اهداف مختلف وجود دارند.

 • هود های لامینار عمودی
 • هود های لامینار افقی
 • هود ها و هود های لامینار (Laminar Flow Cabinets and Hoods )
 • Laminar Flow Benches and Booths

تمامی موارد بالا یک محیط کاری تمیز از آلاینده ها به وجود می آورند و ممکن است جزو ملزومات کار های آزمایشگاهی باشند.

هود لامینار افقی

هود لامینار افقی از این نظر به این نام خوانده می شود چون جریان هوا از بالا می آید ولی سپس جهت را تغییر داده و در امتداد سطح کار در یک جهت افقی پیش می رود . جریان ثابت هوای فیلتر شده حفاظت از مواد و محصول را به ارمغان می آورد.

هود لامینار عمودی

هود لامینار عمودی عملکردی مشابه با هود های لامینار افقی دارد با این تفاوت که جهت هوای لامینار به صورت عمودی به سمت پایین به سوی محیط کاری است. هوا می تواند منطقه ی کاری را از طریق حفره هایی در کف ترک کند. هود های لامینار عمودی می توانند حفاظت بیشتری از مواد و محصول فراهم کنند.

 

 

قیمت هود لامینار

برای اطلاع از قیمت لامینار فلو می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.7 stars
   4.7 / 5 (5 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است